Ahtapot İspanya'yı Şampiyon Yaptı - Son Dakika

Ahtapot İspanya'yı Şampiyon Yaptı

10 yıl önce

1
Almanya'nın Dünya Kupası'nda daha önce oynadığı, Sırbistan, İngiltere ve Arjantin maçlarının sonucu bilen falcı ahtapot yine iş başındaydı.Objektifler, kameralar, akvaryumdaki ahtapotun karşısına geçip saatlerce beklediler. Ahtapot acaba İspanya bayrağını mı yoksa Almanya bayrağını mı seçecekti?
2
Dünya spor basını bu soruya kilitlendi, akvaryumdan canlı yayın yaptı.Herkes heyecanla ahtapotun hangi kutuyu seçeceğini bekliyordu.
3
Spor eleştirmenleri uzmanlar Almanya diyordu.Ama ahtapotun seçimi de çok önemliydi.


4
Ahtapot ani bir karar değişikliğiyle İspanya bayrağının bulunduğu kutuyu seçti.
5
İspanya'nın finale çıktığı dakikalarda herkesin ağzında şu soru vardı: Ahtapot finale çıktı, bakalım final eşleşmesinde İspanya'yı mı yoksa Hollanda'yı mı seçecek?
6
Evet kahin ahtapot final karşılaşmasında İspanya'nın kutusunu seçmişti.Buda demek oluyordu ki İspanya Dünya kupasını alacaktı.
7
Final maçı başladı nefesler tutuldu.Herkes maçı ahtapotunu mu yoksa Hollanda'nın mı kazanacağını merakla bekliyordu.
8
Ve ahtapot bir kez daha zaferle ayrıldı.Dünya kupasını İspanya kazandı.Bir nevi kahin ahtapot İspanya'ya kupayı kazandırdı.

Haber Yayın Tarihi: 12.07.2010 10:21 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Model Kinsey Wolonski NBA efsanesi Kobe Bryant için yarı çıplak sahaya atladı Danimarka'nın Beckham'ları, televizyon yıldızı oluyor! İlişkilerini herkes görecek Dünyanın en çok tanınan kadın mumyası Takabuti'nin ölüm nedeni ortaya çıktı Mucize Doktor'un Başhemşire Selvi'si bakın kiminle evli! Gören şaşıp kalıyor Kadın yolcu 'Sütyeniniz görünüyor' bahanesiyle uçağa alınmadı

Son Dakika Haberleri