Ailelere Anlatması En Zor 10 Meslek - Son Dakika

Ailelere Anlatması En Zor 10 Meslek

05.11.2014 11:53

1
Gelişen teknoloji dünyasında yeni mesleklerin ortaya çıkmasıyla, aileler çocuklarının yaptıkları işleri anlamakta güçlük çekmeye başladı.

2
Business Insider'a göre profesyonel sosyal medya sitesi Linkedin'de 16 bin yetişkinle yapılan araştırma sonuçlar ailelerin üçte biri çocuklarının yaptığı işi anlamakta güçlük çektiğini ortaya koydu. İşte o 10 meslek...

3
Yatırım Bankacısı/ Ailelere anlatmanın yolu: Parası olanla paraya ihtiyacı olan insanları bir araya getirerek onların şirket, hisse vs. alım satımına yardımcı olmak.

4
Spor Takımı Menajerliği/ Ailelere anlatmanın yolu: Takımı kazanacağına inandırmak, oyun esnasında stratejiler geliştirmek ve oyuncularla teknik direktörü idare etmek.

5
Halkla İlişkiler Müdürlüğü/ Ailelere anlatmanın yolu: Müşterilerinizin verdiği röportajlarda iyi görünmesini sağlamak, medya ilişkilerini düzenlemek.

6
Radyo Yapımcısı/ Ailelere anlatmanın yolu: Bir radyo programını yönetmek, müziklerini, konuklarını seçerek yayın akışını hazırlamak.

7
Sosyolog/ Ailelere anlatmanın yolu: İnsanların inanç ve davranış biçimlerini onlarla anketler yaparak ve görüşmeler gerçekleştirerek ortaya çıkarmak.

8
Redaktör/ Ailelere anlatmanın yolu: Bir yazıdaki her türlü başlık, gramer hatası, yazım dili hatalarını düzeltmek, okunur hale getirmek.

9
Sosyal Medya Uzmanı/ Ailelere anlatmanın yolu: Facebook, twitter gibi sosyal medya mecralarında çalıştığınız şirketin halkla ilişkilerini düzenlemek, şirketin tanıtımını sağlamak.

10
Veri Bilimcisi/ Ailelere anlatmanın yolu: İşyerindeki bilgilerin doğru analiz edilerek yöneticilerin doğru kararlar vermelerine yardımcı olmak.

11
Aktüerlik/ Ailelere anlatmanın yolu: Bir şirketin gelecekte karşılaşabileceği finansal ve ekonomik riskleri değerlendirmek.

12
Kullanıcı Arayüzü Tasarımcısı/ Ailelere anlatmanın yolu: Bir internet sitesinin görüntüsünü tasarlamak.

YORUMLAR
500

Son Dakika Ailelere Anlatması En Zor 10 Meslek - Son Dakika Ekonomi


Advertisement