Ak Parti İl ve Büyükşehir Belediye Başkan Adaylarını Açıkladı - Son Dakika

Ak Parti İl ve Büyükşehir Belediye Başkan Adaylarını Açıkladı

26.11.2013 14:13

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bugün partisinin grup toplantısında, toplam 10 il ve büyükşehir belediye başkan adayını bizzat açıkladı.

1
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bugün partisinin grup toplantısında, toplam 10 il ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı'nı bizzat açıkladı.
2
Ayrıca, ilgili şehirlerde yapılan altyapı yatırımlarına ilişkin görüntülü ve müzikli klipler de kullanıldı. Kliplerin bir bölümünde, AK Parti'nin 2011 seçim şarkısı kullanılırken, diğerlerinde enstürümantal müzikler tercih edildi.

Başbakan Erdoğan'ın açıkladığı AK Parti'in adayları şöyle:

3
GÜMÜŞHANE:

Gümüşhane'de mevcut belediye başkanı MHP'den Mustafa Canlı.

AK Parti'nin adayı ise Ercan Çimen. 1966 doğumlu Çimen, halen AK Parti Gümüşhane il başkanlığı görevini yürütüyor. İktisatçı olan Çimen, hali hazırda aile şirketi olan Çimenler Grup yönetim kurulu üyeliği görevini yürütüyor.

4
BARTIN:

Bartın'da mevcut belediye başkanı MHP'li Cemal Akın

Ak Parti'nin adayı ise Seyfettin Kalay. Tıp doktoru olan Kalay, 1968 Bartın doğumlu. Nevşehir Devlet Hastanesi'nde uzman doktor olarak görev yapan Kalay, Nevşehir Tabip Odası Başkanlığı ve Nevşehir Tabip Odası Onur Kurulu üyeliğinde de bulundu.

5
AMASYA:

AK Parti, Amasya'da da mevcut Belediye Başkanı Cafer Özdemir ile devam etme kararı aldı. 1967 yılında Yozgat Yerköy'de doğan Özdemir, harita mühendisi. Siyasete 2003 yılında AK Parti yönetim kurulu üyesi olarak başladı.

6
KIRŞEHİR:

AK Parti, Kırşehir'de mevcut belediye başkanı Yaşar Bahçeci'yi aday olarak gösterdi.

1975 yılında Kırşehir'de doğan Bahçeçi, inşaat mühendisi. AK Parti kurucu üyelerinden olan Bahçeci, 2006 yılında AK Parti'nin Nevşehir il başkanı olan Bahçeci, 29 Mart 2009 Yerel Seçimlerinde Kırşehir belediye başkanı oldu.

7
KAHRAMANMARAŞ:

Kahraman Maraş, son yerel seçimlerin ardından büyükşehir belediyesi olan iller arasında bulunuyor. Kahramanmaraş'ın mevcut Belediye Başkanı Mustafa Poyraz. Poyraz da, AK Parti'li. Ancak AK Parti, 2014 yerel seçimlerinde eski başkanla devam yerine, il Başkanı Fatih Mehmet Erkoç'u Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak gösterme kararı aldı.

8
ESKİŞEHİR:

Eskişehir'de mevcut Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Yılmaz Büyükerşen.

AK Parti ise, Eskişehir Büyükşehir için kentin ticaret odası başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu üyesi Harun Karacan ile yola çıkma kararı aldı. 1966 doğumlu Karacan, aile şirketi Karacan Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütüyor.

9
KAYSERİ:

Kayseri'de AK Parti, 3 dönemdir Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini yürüten Mehmet Özhaseki ile devam kararı aldı. 1957 doğumlu Özhaseki, avukat. Ancak avukatlık mesleği yerine, tekstil üzerine iş yapan aile şirketinin başına geçti. İlk belediye başkanlığı görevine Refah Partisi'nden 27 Mart 1994'te Melikgazi Belediye Başkanı seçildi.

10
KONYA:

AK Parti Konya'da mevcut Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ile devam etme kararı aldı.

1959 doğumlu Akyürek, avukat. Konya Ticaret Odası'nda Genel Sekreter olarak görev yapan Akyürek, siyasete Fazilet Partisi'nde başladı. Fazilet Partisi'nin Konya İl Başkanlığı'nı yapan Akyürek, 2004 yerel seçimlerinde AK Parti'den Konya Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi.

11
ANKARA:

AK Parti, Ankara'da dört dönem üst üste çeşitli partilerden Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Melih Gökçek'le devam etme kararı aldı.

Son Dakika Ak Parti İl ve Büyükşehir Belediye Başkan Adaylarını Açıkladı - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement