AK Parti'li Gençlerden Müjdat Gezen Protestosu - Son Dakika

AK Parti'li Gençlerden Müjdat Gezen Protestosu

04.02.2011 14:28

1
AK Parti İl Gençlik Kolları üyesi bir grup, Müjdat Gezen'in bir televizyon programında dile getirdiği belirtilen "Bazı anketlerde AKP'yi yüzde 50 gösteriyorlar. Aslında Aziz Nesin kriterlerine göre yüzde 60 çıkması gerekirdi." açıklamasını protesto etti. Gezen'in konuşmasıyla AK Parti'ye oy verenleri açıkça aptal yerine koyduğu ifade edilen gösteride, katılımcılar "DARBEkatör Baryam ağzını topla", "Zeka Küpleri" yazılı dövizler taşıdı.
2
Hafta için Gazeteci Uğur Dündar ve Nedim Şener'in sunduğu Arena programına katılan Müjdat Gezen'in, "Bazı anketlerde AKP'yi yüzde 50 gösteriyorlar. Aslında Aziz Nesin kriterlerine göre yüzde 60 çıkması gerekirdi." açıklamalarına AK Partililerden tepki geldi. Müjdat Gezen'in adını taşıyan Cihangir'deki sanat merkezi önünde toplanan AK Parti İstanbul Gençlik Kolları üyesi yaklaşık 70 kişilik grup, Gezen'in açıklamalarını protesto etti.
3
"DARBEkatör Baryam ağzını topla", "İlk defa güldürdün", "Zeka Küpleri" yazılı dövizler taşıyan grup, "İstanbul seninle gurur duyuyor" sloganları attı.
4
AK Parti'li grup adına basın açıklamasın İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanı Erkan Kandemir yaptı. Uğur Dündar ve Nedim Şener'in sunduğu Arena programında Müjdat Gezen, Levent Kırca ve Yılmaz Özdil'in 'komiklik yapalım' derken, komik duruma düştüklerini söyleyen Kandemir, "Bu programda Müjdat Gezen AK Parti seçmenine açık açık 'aptal' dedi. Diğerleri kahkahalarla güldüler.
5
Halka hakaret ettikçe ettiler, milyonları aşağıladılar. Büyük ihtimalle tv ekranında olduklarını ve sokağa çıktıklarında tekrar bizim yüzümüze bakacaklarını unuttular." dedi. AK Parti'ye oy veren yüzde 47'lik seçmen kitlesinin, yıllardır "kendini ülkenin sahibi" gibi gören bir kesim tarafından aşağılandığını dile getiren Kandemir, "Dünyanın hiçbir yerinde milyonlarca insana bu kadar aleni ve bu kadar düzenli hakaret edilmiyordur.
6
Siyasi tercihimizden dolayı ne aptallığımız kaldı, ne cahilliğimiz ne de onursuzluğumuz.

Oyumuzu kömüre, makarnaya satmakla suçlanıyoruz. Hangi partiye oy vereceğimize karar veremeyecek kadar cahil olmakla ve hatta onursuzlukla itham ediliyoruz. Hatırlatırız, nefret suçu işlenen bu insanlar bu ülkenin nüfusunun yarısı!" şeklinde konuştu.

7
Müjdat Gezen'in özür dilemek yerine hakarete devam ettiğini savunan Kandemir şöyle konuştu: "Her fırsatta sanatçı kimliğini ortaya atıp halka hakaret edenlere, yazar kimliğini kullanıp demokrasiyi karşındakini aptal diye suçlamak sananlara, bizi aşağılamaları için bahane vermeye devam edeceğiz. Bugüne kadar kendileri yüzünden mizah duygumuz pek gelişemedi ama sayelerinde demokrasiye olan inancımız, bağlılığımız her gün biraz daha pekişiyor.

8
Bundan böyle yaptıkları her hakareti protesto edeceğiz. Bize hakaret edip, sonra bunları unutturmalarına müsaade etmeyeceğiz. En unutamayacakları cevabı da 12 Haziran'da sandıkta vereceğiz." diye konuştu.
9
"Bizi üvey görseler de en az kendileri kadar bu ülkenin sahibiyiz." diyen Kandemir sözlerini şöyle tamamladı: "Maalesef oyları bizimle, yani dağdaki çobanla ve ''Darbukatör Baryam'la'' eşit. Artık bu gerçeği kabul etsinler. Hadlerini bilsinler. Havalarda "en aydın, en akıllı, en sanatçı, en zeka küpü" diye dolaşacaklarına, dünyaya dönsünler. Aşağıladıkları, hor gördükleri, tükürüp durdukları halktan da af dilesinler."

10
Açıklamanın ardından grup olaysız dağıldı.
11

YORUMLAR
500

Son Dakika AK Parti'li Gençlerden Müjdat Gezen Protestosu - Son Dakika


Advertisement