AK Parti Üsküdar Adayı Türkmen'den Üsküdar'a Çılgın Proje - Son Dakika

AK Parti Üsküdar Adayı Türkmen'den Üsküdar'a Çılgın Proje

06.02.2014 14:42

AK Parti Üsküdar Belediye Başkan Adayı Hilmi Türkmen, gazetecilere projelerini anlattı.

1
AK Parti Üsküdar Belediye Başkan Adayı Hilmi Türkmen, gazetecilere projelerini anlattı.
2
Mevcut Başkan Mustafa Kara ve AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Sinan Aktaş'ın katıldığı toplantıda Üsküdar için planlanan projeleri anlatan Türkmen, Bizim projelerimiz Üsküdar sınırlarını aşan projeler. Üsküdar için yeni bir meydan planlıyoruz." dedi.
3
Üsküdar'ın çılgın projesini de anlatan Türkmen, Validebağ Korusu için planlanan proje için İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da desteğini aldıklarını ve bu projeyi kimsenin provoke etmesine izin vermeyeceklerini açıkladı.
4
Üsküdar için İstanbul'da bir ilki gerçekleştireceklerini söyleyen Türkmen, Ünalan'a kurulacak Ünalan Bilim ve Gözlem Evi'nin Türkiye'de sadece Konya ve Gaziantep'te olduğunu anlattı.
5
236 araçlık otopark, bay-bayan yüzme havuzu, fitness salonları, bilim merkezi, gözlem kulesi, planetaryum, konferans salonu, kütüphane idari ofisler, derslikler ve kafeteryayı bünyesinde barından bilim merkezinde gençler deneyler yapabilecek.
6
Gök cisimlerinin hareketleri izlenilebilecek. Bilim merkezinin de 2016'da hizmete girmesi planlanıyor.
7
Bulgurlu-Libadiye arasındaki Bulgurlu Rehabilitasyon Merkezi'nde engelliler ve yaşlılar için engelsiz bir yaşam merkezi tasarladıklarını söyledi.
8
Türkmen, "Engellileri ve aileleri sosyal hayata katacağız. Projenin içinde yaşlılar için bakım merkezleri de olacak." dedi
9
Üsküdar için planladıkları projeleri tek tek sıralayan Türkmen, ilk olarak 10 yıldır inşaat alanı halinde olan Üsküdar Meydanı'nında yapacakları düzenlemeleri anlattı.
10
Türkmen, "Üsküdar'a yeni bir meydan planlıyoruz. Üsküdar'daki katlı otoparkı kaldıracağız. Eski belediye hizmet binasını yıkacağız. Altına otopark, üstünü yeşil alan haline getirip meydana dahil edeceğiz. Böyle Üsküdar geniş bir meydana kavuşmuş olacak. 2016'da projeyi tamamlamış olacağız." dedi.
11
Üsküdar için planlanan projelerden olan Bağlarbaşı Yaşam Merkezi'nin detaylarını paylaşan Türkmen, 25 yıllığına Vakıflar Genel Müdürlüğü'nden kiralanan kompleksin bütün masraflarını Vakıfbank'la imzalanan protokol karşılında Vakıfbank'ın karşılayacacağını söyledi.
12
Yüzme, basketbol, voleybol, uzak doğu sporları gibi bir çok alanda hizmet verecek. kompleksin içinde kafelerin de olacağını söyleyen Türkmen, 2.5 yılda tamamlanacak projenin etrafında bir de meydan tasarladıklarını anlattı.
13
Türkmen, Üsküdar için bir de çılgın projeleri olduğunu söyledi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da desteğini aldıklarını söyleyen Türkmen, Validebağ Korusu için planlanan projenin ayrıntılarını anlattı.
14
1. derecede SİT alanı olan koruda tek bir ağacın ve yeşilin kılına dokunmayacaklarını söyleyen Türkmen "6 bin 300 ağaç olan koruda anıt ağaçlar da var. Biz bunlara ek olarak 10 bin ağaç daha dikeceğiz. Projede beton kullanmayacağız, ahşap kullanacağız." dedi.
15
Projede açık hava tiyatroları, seyir terasları, doğal göletler, seyir kuleleri olacağından bahseden Türkmen, "Validebağ Korusu neden Hyde Park olmasın. Biz Validebağ'ı İstanbul'a sunacağız." dedi.
16
Türkmen, "Validebağ halkın korusu olacak, kararlıyız. Burada kötü işler de oluyor. Her gün beyaz masaya şikayet alıyoruz. Eleştirilere ve siyasi polemiklere açığız. Kimsenin bu projeyi provoke etmesine izin vermeyeceğiz. Anadolu yakasında böyle bir koru yok. Biz yapıp halkımızın hizmetine sunacağız." dedi.
17
İşte Türkmen'in bahsettiği projelerden bazıları...
18
Bağlarbaşı Spor Sarayı
19
20
Boğaziçi Yaşam Merkezi
21
22
23
24
Çamlıca Spor Salonu
25
26
Çavuşdere Dönüşüm ve Gelişim Projesi
27
28
29
Çengelköy Yaşam Merkezi
30
31
32
Ferah Yaşam Merkezi
33
34
Ünalan Bilim Merkezi
35
36
Ünalan Spor Salonu ve Olimpik Havuz
37

YORUMLAR
500

Son Dakika AK Parti Üsküdar Adayı Türkmen'den Üsküdar'a Çılgın Proje - Son Dakika


Advertisement