Akbabanın Elinden Kaçamadı - Son Dakika

Akbabanın Elinden Kaçamadı

1
“Üstlerinde kanatlarını açıp yumarak uçan Kuşları görmüyorlar mı? Onları (havada) Rahmandan başkası tutmuyor. Doğrusu O, her şeyi görmektedir.” (Mülk–19)
2
“Göğün boşluğunda onun emrine Boyun eğdirilmiş olan kuşlara Bakmadılar mı? Onları Allah'dan başka tutan kimdir? Şübhesiz bunda inanan Bir Kavim için Ayetler (Allah'ın Büyüklüğüne işaretler) vardır.” (Nahl–79)
3
İşte bu iki ayet Kur'an-ı Kerim'de geçiyor.
4
Allah'ın muhteşem bir nizamla yarattığı o kuşlardan olan akbaba bakın nasıl avını yakalıyor?
5
Akbaba sırtlanla aynı anda ava koşsa bile sırtlanı geçebilir.
6
Bir Kızıl akbaba leşinin üzerine gelirken uzaktan Torgos trachehiotus adlı süzülmekte olan başka bir akbabanın ve müthiş bir rekabetçi olan benekli sırtlanın dikkatini çekiyor.
7
Sırtlan saatte 40 km. hızla koşmasına rağmen yarışı kaybeder. Çünkü sırtlanın 3,5 km. lik bir mesafedeki leşe yetişmesi için o yolu akbabaya göre 4,25 dakikada alması gerekirken,
8
Saatte 70 km. lik bir hızla “soaring” yapan akbaba bu mesafeyi sadece 3 dakika içinde aldığı için rahatça besinini elde eder.
9
İşte size o mücadeleden ilginç kareler...
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21

YORUMLAR

Diğer Galeriler

36 yaşındaki kadın, güzelleşmek için regl kanını yüzüne sürüyor Tottenham oyuncusu Dele Alli, sezonun stresini tatilde sevgilisini öpücüklere boğarak attı İzlemek için 10 milyon yıllık tepeye koştular! Perseid meteor yağmuru nefes kesti Mauritius halkı okyanusa sızan petrolü temizlemek için saçlarını bağışlıyor YouTuber Mark Rober'ın çılgın deneyi yürekleri ağızlara getirdi! Okyanusa kan döküp köpekbalıklarının arasına daldı