Akciğeri Temizleyen Gıdalar - Son Dakika

Akciğeri Temizleyen Gıdalar

29.07.2015 11:25

1
Aldığımız her nefesin kaynağı akciğerimiz; hava kirliliği, sigara, yanlış beslenme gibi nedenlerle zamanla zarar görür. Vücudumuzu zararlı etkilerden korumak ise yine meyvelere düşer. Sağlıklı yaşamın doğal mucizesi meyveler ve sebzelerin bazıları, bu hasarı neredeyse yok ediyor. İşte akciğerimizi temizlemenin doğal ve lezzetli yolları...

2
Zencefil: Çok kuvvetli bir antioksidan olan zencefil, akciğerleri temizlemektedir.

3
Çeşitli toksinleri, mukusu ve istenmeyen parçacıkları akciğerlerden atmaya yardımcıdır. Bu nedenle zencefil çayı veya zencefili direkt olarak yiyebilirsiniz.

4
Sarımsak: Sarımsak kuvvetli bir antioksidan olmasının yanı sıra, içinde bol miktarda bulunan alisin kimyasalı ile akciğerleri temizler.

5
Okaliptüs: Okaliptüs doğal bir antibiyotik olmasının yanı sıra içinde yağlar barındırır. Bu uçucu yağlar, akciğer enfeksiyonlarına iyi gelir, kan basıncını arttırarak kanın çoğalmasını sağlar.

6
Öksürük şuruplarında, boğaz pastillerinde bu kimyasal yağ kullanılır. Taze okaliptüs çayı bronşit ve sinüzite iyi gelir. Buharını solumak öksürük ve bronşite iyi gelir.

7
Ekinezya: Soğuk algınlığı ve öksürük tedavisinde kullanılır. Bitkinin kökleri çeşitli akciğer enfeksiyonlarında yardımcıdır.

8
Keçiboynuzu: Özellikle sigara içenler için keçiboynuzu çok faydalıdır.

9
5 adet keçiboynuzu 1 litre suda kaynatılır ve aç karnına içilirse sigaranın verdiği zararı düzeltmeye yardımcı olur.

10
Ebegümeci: Kaynar suda 1 miktar ebegümeci kaynatılır ve 5-6 saat sonra aç karnına 1 bardak içilir. Bu uygulama ile, akciğerlerdeki sigara etkileri yavaşlatılır. Ebegümeci, ayrıca balgam attırır, akciğer kanserini engeller.

Son Dakika Akciğeri Temizleyen Gıdalar - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement