Akdeniz'de İt Dalaşı Dönemi - Son Dakika

Akdeniz'de İt Dalaşı Dönemi

12.09.2011 08:21

1
İsrail'e karşı uygulanacak "Doğu Akdeniz'de seyrüsefer serbestisi" kapsamında 3 Türk firkateyni Akdeniz'e çıkıyor. Uluslararası basın, sayfalarında konuya geniş yer ayırdı.
2
La Repubblica: İsrail hükümeti bölgede yaşanan son gelişmeler sonrası daha da yalnız kaldı.
3
Mavi Marmara saldırısı için Türkiye'den özür dilememesine, Suriye'deki karışık durum ve Mısır ile yaşadığı gerilimlere son olarak Mısırlı protestocuların İsrail'in Kahire Büyükelçiğine girmesi eklenince İsrail bölgesinde giderek izole oldu.
4
Corriere della Sera: Başbakan Erdoğan Mısır'dan başlayarak 'Arap baharı' turunu çıkıyor.
5
Mısır, Libya ve Tunus gibi ülkeleri uzun yıllardır yöneten liderlerin devrilmesinden sonra Erdoğan bölgeye giden ilk lider oldu.
6
Haaretz: İsrail'in, Türkiye ve Mısır ile yaşadığı krizler Gazze savaşının bedeli. Şok dalgaları şimdi geliyorlar ve çok büyükler. Her gün, yeni tehlikeler içeriyor. Bazıları da, İsrail'in saldırganlığının, küstahlığının ve dikkatsizliğinin ürünüdür.
7
Sonucu şudur: Bölgede İsrail'i kabul eden yegane iki ülke Türkiye ve Mısır, İsrail'le ilişkilerini yakıyor. Birincisi bir hükümet kararıyla, ikincisi öfkeli bir kalabalığının aracılığıyla.
8
Jerusalem Post: Akdeniz'de "seyrüfeser serbestisi"nin sağlanacağı açıklaması yapan Erdoğan'ı bir tek frenleyebilecek unsur, üzerinde yapılacak uluslararası baskıdır.
9
The Guardian: Erdoğan'ın Mısır ziyareti çok yakından izlenecek. Türkiye ile Mısır'ın İsrail'e karşı ortak bir cephe oluşturması halinde İsrail'in bölgedeki izolasyonu çok derinleşecek.

Son Dakika Akdeniz'de İt Dalaşı Dönemi - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Çöpçatanlık sitesinde tanıştığı adamı fantezi yalanıyla kandırıp cinsel oyuncakla boğarak öldürdü Sahneye şeffaf kıyafetle çıkan şarkıcı Noah Cyrus isyan etti: Bacak aramı sansürlediğiniz için teşekkürler 638 yıldır dönüyor! Yıldırım'ın asırlara meydan okuyan emanetini görenler hayrete düşüyor İtalya'nın yasaklı cinsel ilişki adası, karanlık tarihi ile ürkütüyor Küçük kıza cinsel istismarda bulunup öldüren caniyi halk maket bıçağı ile delik deşik etti