Son Dakika Haberleri: Akıllara Ziyan Görüntüler!

Akıllara Ziyan Görüntüler!

10 yıl önce

1
İlk bakışta anlam verilemeyen ancak dikkatli bakıldığında ya da hakkında bilgi edinildiğinde bu fotoğraflar bakan herkeste büyük şaşkınlık yaratıyor.
2
Bu fotoğraf yosunların döllenme anını gösteriyor. Bu görüntüler 2 saatlik bir sürecin hızlandırılmış hali...
3
4
Kırmızı-yeşil bir karmaşanın yer aldığı bu foto aslında zehirlenmiş bir yosunun görüntüsü. Zehir verilen yosun ortasından şişerek parçalanmaya başlıyor.
5
6
Jelly fish olarak da bilinen ve kollarındaki zehir nedeniyle kimsenin dokunmaya cesaret edemediği bu deniz anasının salgıladığı zehir bilim adamları tarafından nihayet görüntülendi.
7
8
Parlayan sinirler olarak da adlandırılan bu fotoğraf karesi üç günlük bir zebra balığının kuyruğuna ait. Bu görüntü sayesinde insanoğlu kendi sinir sistemini daha yakından tanıma imkanı buldu denilebilir.
9
10
Denizlerin dibinde yaşayan bu çiçek çıplak gözle görülen görüntünün 20 kat büyütülmüş hali.
11
12
Resimde sinir hastalığı olarak bilinen ALS hastalığının kök hücreleri görülüyor.
13
14
3 tane somon balığı embriyosu bitişik halde sanki sohbet edermişcesine duruyor.
15
16
Resimli renkli bir yumağa benzeyen bu görüntü aslında bir hücre bölünmesi sırasında ortaya çıkan bir protein biriminin görüntüsü.
17
18
Resimdeki yumurtaya benzer küçük kırmızılıklar aslında bir tatlı su yosununa ait örneklerin yüzlerce kez küçültülmüş halinden başka bir şey değil!
19
20
Sadece ve sadece 0.2 milim boyunda olan bu peri sineği yaban arısı dünyanın en minik kanatlılarından biri.
21
22
Bu aslında bir su piresi ve sol üst tarafında kıvrılan dikenler onun savunma mekanizmasının bir parçası
23Haber Yayın Tarihi: 15.05.2010 07:54 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Önce gök gürültüsü duydu sonra ev sallandı! Bahçesindeki manzarayla şoke oldu Ünlü şarkıcı Betül Demir, siyah mayolu pozuyla Instagram'ı salladı! Dosta güven düşmana korku salıyor! İşte Türk komandosundan nefes kesen tatbikat Cesedi bir bavul içinde bulunan talihsiz kız hakkında olay iddia: Cinsel ilişki sırasında yanlışlıkla öldü Prezervatif tarihe karışıyor! Dünyada ilk erkek doğum kontrolü hayata geçecek