Akın ettiler! 1 gecede 6 bini aşkın kişi Van'da coştu - Son Dakika

Akın ettiler! 1 gecede 6 bini aşkın kişi Van'da coştu

09.11.2019 11:42

Van'ın Edremit ilçesinde düzenlenen Moein, İranlı turistler konseri ile coştu.

1
Van'ın turizm gelirinin büyük ölçüde etkilendiği sınır komşusu İran'dan gelen turistler için kentte her geçen gün yeni etkinlikler ve organizasyonlar düzenlenmeye devam ediyor.
2
Resmi verilere göre, bu yılın 10 ayında kente giriş yapan turist sayısı 500 bini aşarken, bu rakamın büyük bir çoğunluğunu İranlı turistler oluşturdu.
3
Bu rakamın yıl sonuna kadar 700 bini aşmasa beklenirken, otellerin de Haziran ayından itibaren tam kapasite çalıştığı ve yüzde 100 doluluk oranına ulaştığı belirtildi.
4
Van'da İranlı turistler için bir etkinlik daha düzenlendi. İran'da 'Hoca' diye anılan ve en çok dinlenen şarkıcı olan Moein, kentte sahne aldı.
5
Moein, Edremit ilçesindeki Nur Tatar Spor Salonu'ndaki konserde sahneye çıktı. Van'daki İranlılar ile komşu ülkenin, Tahran, Tebriz, İsfahan, Şiraz ve Meşhed gibi büyük kentlerinden servislerle, özel araçlarla ve tur operatörleriyle kente gelen yaklaşık 6 bini aşkın kişi, konser öncesi salona girmek için uzun kuyruklar oluşturdu.

6
'İran'ın en iyi viyola çalan sanatçısı' unvanına da sahip Moein'in konseri saat 21.00'de başladı.

7
İranlılar ellerindeki poster ve çiçeklerle konserde doyasıyla eğlenirken, polis ve özel güvenlik görevlileri de alanda yoğun güvenlik önlemi aldı.
8
İşte konserden kareler...
9
10
11
12

Son Dakika Akın ettiler! 1 gecede 6 bini aşkın kişi Van'da coştu - Son Dakika

YORUMLAR (14)
  • basicman: çarpık bir düzen maalesef iran da da var.iran da yoksulluktan ve ekonomik darboğazdan ümüğü sıkılan bir kesim protesto ediyor.ama bir kısım!iranlılar van da gününü gün ediyor.birçok islam ülkesi!nde olduğu gibi.. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • SNOMSLİ: bırakın insanları dilediği yaşasın şeriat din baskı kısıtlama insana yakışan bir uygulama değil tabi burda herşeyi savunmuyorum seviyeli saygılı anlayışlı bir yönetimi ifade ediyorum insan özgürlüğüne düşkün bir canlıdır kısıtlamalar sadece perdeler ama içinde yaşanan o ifadeyi köreltemez örnekte oldugu gibi bknz:İRAN... Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Diğer Galeriler

Maskeyi ağzına değil göğüslerine taktı! 52'lik yıldız çılgın akıma gecikmeli katıldı Böyle işi kim sevmez! Yaptıkları paylaşımla saniyeler içinde milyonlarca lira kazanıyorlar Ermeni askerler cephede kaçacak delik ararken, yavru Paşinyan keyifte! Sosyal medyayı sallıyor 'Kel çoban' efsanesiyle adı duyuldu! Bu mağaraya gelenlerin tek bir ortak özelliği var Taraftarların aklını başından aldı! 48'lik oyuncu Anna Falchi, takımının zaferini soyunarak kutladı