Kabus gökyüzünden geldi! Akşam yemeğine giden aile eve döndüğüne pişman oldu - Son Dakika

Kabus gökyüzünden geldi! Akşam yemeğine giden aile eve döndüğüne pişman oldu

01.05.2021 15:40

Los Angeles banliyösündeki aile, akşam yemeğinden sonra eve döndüğünde evlerinin muazzam bir baca ebabili sürüsü tarafından işgal edildiğini görünce hayatlarının şokunu yaşadı.

1
Hayvanların toplu olarak hareket etmesi, bir yerden başka bir yere gitmesi olağan olarak karşılanırken, insanların yaşam alanına girmesi ilginç görüntülerin oluşmasına neden oluyor.
2
En az bin tane göçmen kuş, California'daki evlerine tatil ziyaretine gelen bir aileyi şaşkına çevirdi. Los Angeles banliyösündeki aile, akşam yemeğinden sonra eve döndüğünde evlerinin muazzam bir baca ebabili sürüsü tarafından işgal edildiğini gördü.

3
Kuşlar, yıllık göçleri sırasında bölgeden geçerken evin etrafında toplanıp bacadan aşağıya doğru ilerlemişti. Daha sonra ev sahipleri tüm pencereleri ve kapıları açtığı ama kuşlar mülkü terk etmeyi reddetti.

4
KTLA'ya konuşan ve adını Kerri olarak veren ev sahibi "Açıklaması çok zor. Kendi gözlerinizle görmeden asla inanamazsınız" ifadelerini kullandı.

5
Kerri, "800'den sonra saymayı bıraktık" dedi. Ev sahibi, geceyi bir otelde geçirmek zorunda kalan ailenin tüm kuş dışkılarını temizlemesinin iki gün sürdüğünü de ekledi. Baca ebabillerinin göçleri sırasında ve öncesinde yüzlerce veya binlerce kuştan oluşan gruplar halinde bacalarda bir geceliğine tünediği biliniyor.

6
Pençeleri yalnızca bacalar gibi dikey yüzeylere tutunmaya uygun olduğundan çoğu kuşun aksine tüneklere veya dallara oturmazlar. Ev sahiplerine sezon boyunca baca menfezlerini kapatmaları önerildi.

7
Benzer bir istila da Avustralya'nın Yeni Güney Galler eyaletinde yaşandı. Shoalhaven bölgesinde kaydedilen bir görüntü, koronavirüs salgını sırasında birçok istilaya tanık olan dünyada şok etkisi yarattı.
8
Corella adıyla bilinen beyaz papağanların bir sokakta yol açtığı kabus, yerel medyadaki haberlerde Alfred Hitchcock'un efsanevi filmi Kuşlar'a benzetildi.

9
Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, yaklaşık 35 bin nüfusa sahip Nowra ilçesi sakinleri binlerce papağanın gürültüsüyle uykularından uyandı.

10
Sydney'e çok da uzak olmayan banliyö bölgesi Shoalhaven'daki istila sırasında, beyaz papağanlar sokakta yaşayanları evlerinde kalmaya zorladı. Dev sürü çatıların yanı sıra kaldırım ve yollara kondu, Avustralya medyası Corella'ların inanılmaz derecede yok edici olabileceğini yayınlarında aktardı.

11
Yiyecek arayan beyaz papağanlar özellikle Avustralya'daki çiftçilerin baş belası. Sürüler halinde hareket edip bahçeler ve zirai mahsulleri yağmalıyorlar.

12
Sydney Üniversitesi'nden vahşi yaşam uzmanı Prof. David Phalen, yeni bir yiyecek alanı bulan sürünün harekete geçmeden önce Nowra semalarında toplanmış olabileceğini söylüyor:
13
"Beyaz papağanlar temelde göçebe. Yalnızca yiyecek aramak için giderler. Nowra'da kaydedilen videodaki gibi bir yer bulduklarında, hepsi inişe geçer."

YORUMLAR (1)
500

Son Dakika Kabus gökyüzünden geldi! Akşam yemeğine giden aile eve döndüğüne pişman oldu - Son Dakika


Advertisement