Son Dakika Haberleri: Aldığı Kurbanlık 4 Boynuzlu Çıktı

Aldığı Kurbanlık 4 Boynuzlu Çıktı

5 yıl önce

1
Adana'da kurban pazarına Kahramanmaraşlı bir kurban satıcısının getirdiği 4 boynuzlu koç, görenlerin ilgi odağı oldu.

2
Kurban almak için hayvanlara bakarken koçun boynuzlarını görünce şaşkınlık yaşayan vatandaşlar, cep telefonlarını çıkartarak koçun fotoğrafını ve görüntüsünü çekmek için adeta birbiriyle yarıştı.

3
4
Burdur'un Menderes Mahallesi'nde yaşayan 68 yaşındaki emekli Ruhi Vurgun'un Kurban Bayramı için aldığı 4 boynuzlu kurbanlık görenleri şaşırttı.

5
Aldığı kurbanlığının dört boynuzu olmasını yadırgamadığını dile getiren Ruhi Vurgun, komşularının kurbanlığı görünce şaşırdıklarını söyledi.

6
Komşularım, 'Niye bunun 4 tane boynuzu var?' dedi. Ben de, 'Allah tarafından böyle yaratılmış' dedim. Koyunları tanesini 230 TL'ye aldım. Kurban Bayramı'nda da keseceğim." diye konuştu.

7
Öte yandan dört boynuzlu kurbanlığın Kurban Bayramı'nda kesilebileceğini belirten Burdur Müftüsü Hıdır Bayrak, iki boynuz fazlalığının bir önemi olmadığını söyledi.

8
Bilim adamları, ördek gibi gagası bulunan, kunduz kuyruklu, yılan gibi zehri bulunan, doğum yapmak yerine yumurtlayan memelilerden olan doğanın en ilginç hayvanı Platypus'un gen haritasını çıkardı.

9
Araştırmacılar, Nature dergisinde yayımlanan Platypus'un gen analizinin, aralarında insanların da bulunduğu memelilerin milyonlarca yıl önce nasıl evrim geçirdiğinin açıklanmasına yardımcı olmasını umuyor.

10
Platypus, kürkü olduğu ve yavrularını emzirdiği için memeli sınıfına giriyor. Kuş gagası ve sürüngen zehrine sahip olma gibi özellikler de taşıyor. Genellikle su altında yaşayan Platypus'lar zehirlerini arka ayaklarında taşıyor.

11
ABD Ulusal İnsan Genome Araştırma Enstitüsünden Francis S. Collins, ilk bakışta bu hayvanın, "bir evrim kazası" olarak görülebileceğini söyledi.

12
Francis S. Collins, ancak bu hayvan ne kadar garip görünse de gen haritasının, memelilerin biyolojik süreçlerinin nasıl evrime uğradığının anlaşılması açısından çok değerli olduğunu bildirdi.

13
Bilim adamları bu araştırmanın, bu hayvanın çoklu özelliklerinin, farklı sınıflarda hayvanlarınkiyle kesişen karışık genleriyle DNA'sına yansıdığını gösterdiğini de belirtti.

14
Bilim adamları, tüm memelilerin sürüngenlerden geliştiğine ve Platypus haline gelenlerle insan olanların 165 milyon yıl öncesine kadar aynı evrim yolunu paylaştığına inanıyor.

15
Diğer hayvanlardan farklı olarak Platypuslar, yılanların ve kertenkelelerin karakteristik özelliklerini korumuş.

16
Bu özellikler arasında bu hayvanların erkeklerinde, çiftleşme anında rakibini kaçırtmak için arka ayaklarındaki acı veren zehri kullanması bulunuyor.

17
Bilim adamları, Platypus'un genlerini insanın ve diğer memelilerinkiyle karşılaştırarak, memelilerin evrimiyle ilgili bilgilerdeki boşlukları doldurmayı umuyor.

18
Avustralya'ya özgü bir hayvan olan Platypus'ların sayıları bilinmiyor. Postları için yıllarca avlanan bu hayvanlar, 1900'lü yılların başından bu yana koruma altında bulunuyor.

19
DÜNYANIN EN ÇİRKİN HAYVANLARI/ Chihuahua cinsi bu köpek dünyanın en çirkin köpeği ünvanını kazanmıştı.

20
En çirkin köpek unvanını kimseye vermiyor.

21
Bulunduğu ülkede ise çok seviliyor.

22
Nesli tükenmek üzere olan Damla balığı çirkinlerin başını çekiyor.

23
Görüntüsünün domuza benzemesi nedeniyle deniz domuzu adını alan canlının varlığı 2008 yılında keşfedildi.

24
Sphynx, dünyada bilinen tüysüz üç kedi ırkından biridir.

25
Bu kedinin bakımı oldukça zordur.

26
Ayrıca en pahalı kediler arasında en üst sıralarda yer edinmiştir.

27
Vahşi bir görünüme sahip olsa da bu kediler uysaldır.

28
Aye Ayes hayvanı, Madagaskar adasında görülen canlılar arasında yer almaktadır. Türleri tükenmekte olan canlılar arasında yer almaktadır.

29
Kral yengeç...

30
Ait olduğu sınıfın diğer üyelerinin aksine aksolotllar başkalaşım geçiremediklerinden suda yaşamak zorunda olan canlılardır.

31
Maymun görünümlü domuz, kardeşlerinden farklı bir görünüşle doğdu.

32
En çirkin köpeklerin en renklisi.

33
Sırtlana benzemesinin yanı sıra kafasındaki tüyler de saçı andırıyor.

34
Diğer köstebek türlerinden ilk bakışta kolayca ayırt edilen belirgin bir farkı vardır. Burnunun ucunda simetrik ve halka şeklinde düzenlenmiş pembe renkli ve son derece hassas 22 duyargamsı uzantı yer alır. Yıldızı hatırlatan bu anatomik yapıdan dolayı yıldız burunlu köstebek adını almıştır.

35
Güney Amerika'da bulunan bu tuhaf kaplumbağanın vücudu bir kütük parçasını ve kafası da yere düşmüş yaprak görüntüsünü andırır. Suda hareketsiz kalarak yanına yaklaşan balıkları yutuyor.

36
Yılanbalığına benzeyen ve başka balıkların vücuduna başını sokarak yaşayan ufak deniz balığı.

37
Tüysüz köstebek faresi olarak bilinirler.

38
Tüysüz köstebek faresi...

39
Amerika'ya mahsus yakalı tembel hayvan, 'Yaprak Yiyen' olarak da bilinir.

40
Deniz domuzu...

41
42
Pembe Amazon yunusu...

43
Oda çirkinler arasında yer edinmiştir.

44
45
46
47
48
49Haber Yayın Tarihi: 23.09.2015 02:13 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Son görüntüsüyle korkutmuştu! 15 kilo veren İzel, göğüs dekoltesiyle büyüledi! Taraftarların çirkin tezahüratına maruz kalan İtalyan spiker, galaya dekoltesiyle damga vurdu! Bütün kadınların bilmesi gereken 6 savunma tekniği! Sosyal medya fenomeninin başı çıplak pozlarıyla dertte! Yaşlı adamları kandırmak için kullanıyorlar Öldü sandılar! 6,5 saat kalbi duran kadın hayata döndü