Alışveriş fişlerine sakın dokunmayın! Kısırlıktan, kansere birçok hastalığa sebep oluyor - Son Dakika

Alışveriş fişlerine sakın dokunmayın! Kısırlıktan, kansere birçok hastalığa sebep oluyor

05.02.2020 07:59

Markette, mağazada, ATM'de sürekli elimizde dolaşan fişlerin sağlığınızı tehlikeye attığını biliyor muydunuz? Fişlerde yoğun derecede bulunan BPA (bisfenol A) maddesi kısırlıktan kansere kadar pek çok sıkıntıya yol açıyor! İşte bilinmesi gerekenler...

1
Çıplak elle dokunmayın!
Çıplak elle dokunmayın!
Kadın Sağlığı Derneği Başkanı ve Fitoterapi Uzmanı Dr. Buğra Buyrukçu, insan sağlığına sayısız zararı bulunan "Bisfenol-A" maddesini içeren ürünler konusunda tüketicileri uyardı.

En sık kullandığımız veya dokunduğumuz ürünlerin başında alışveriş fişleri ile plastik kapların geldiğini söyleyen Dr. Buyrukçu, "Milyonlarca insanın her iki ürünle de neredeyse sürekli teması var.

Alışverişler slipleri ile bankamatiklerdeki işlemlerden sonra verilen makbuzlar Bisfenol-A adlı maddenin en yoğun olduğu ürünler. Her iki ürüne de kesinlikle çıplak elle dokunmamak gerekiyor" dedi.

2
"Bisfenol-A maddesi kadınlarda yumurta sayısını azaltıyor, yumurtalık boyutlarını küçültüyor, erken menopoza yol açıyor, embriyonun rahime tutunmasını güçleştiriyor. Bu kimyasala sürekli maruz kalan hamilelerin bebekleri de risk altında. Söz konusu madde plasentadan bebeğe geçerek bebeğin gelişimini ve sinir sistemini olumsuz etkiliyor ve doğumdan sonra davranış bozukluğuna yol açıyor.
3
BPA VE BPS varsa asla kullanmayın!
BPA VE BPS varsa asla kullanmayın!
Dr. Buğra Buyrukçu, bisfenol-A maddesinin alışveriş fişlerinin yanı sıra plastik yiyecek saklama kaplarında, en önemlisi de biberonlarda ve oyuncaklarda kullanıldığına da dikkat çekti.

4
Plastiğin içindeki yiyeceğin ısı ve ışığa karşı korunmasını ve daha uzun süre saklanmasını sağlayan bu maddenin, çocuklarda erken ergenleşmeye yol açtığını bildiren Dr. Buyrukçu,

şu uyarılarda bulundu:

5
"Bizim vatandaşlarımıza tavsiyemiz, kullandıkları plastik ürünlerin içeriğini kontrol etmeleridir"
6
"Bu ürünler Bisfenol (BPA ve BPS) içeriyorsa kesinlikle hayatlarından çıkarmaları, alışveriş fişleri ve kredi kartı sliplerini çıplak elle tutmamaları, çocuklarına bu alışkanlığı kazandırmaları büyük önem taşıyor"

Son Dakika Alışveriş fişlerine sakın dokunmayın! Kısırlıktan, kansere birçok hastalığa sebep oluyor - Son Dakika


YORUMLAR (7)
  • abdorezzo bintarro: insanin teninin hassas oldugu yer var gobek derisi koltik alti buralardan gidik alir gidiklaniriz bu hassas yerlere bispenollu kagit surmemeli sakata gelebiliriz kasiyer kiz hic ellemesin dusuk yapabilir bebegi bide teflon cok zararli amerikada teflon fabrika calisan hep kanser oldular atik sularinda dere kurudu baligi teflon tava kanser edico kandan cikmiyor metali Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Diğer Galeriler

Dev timsah 8 yaşındaki çocuğu yuttu! Cansız bedeni, hayvanın içinden feryatlarla çıkarıldı 19 yaşındaki genç kız, hamile olduğunu tuvalette doğum suyu gelince anladı Bu kareleri görmediniz! İşte Yeşilçam efsanelerinin ölmeden önceki son görüntüleri Duygulanmamak elde değil! Atatürk'ün daha önce hiç görülmemiş fotoğrafı tam 91 yıl sonra ortaya çıktı Bu manzara hem acının hem şehadetin habercisi! 11 yiğidimizin evleri al bayraklarla donatıldı