Son Dakika Haberleri: Aliyev'e Türkiye'nin En Yüksek Nişanı Verildi

Aliyev'e Türkiye'nin En Yüksek Nişanı Verildi

7 yıl önce

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev'e Türkiye'nin en yüksek nişanı olan Devlet Nişanı tevcih edildi.

1
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eşi Hayrünnisa Gül, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve eşi Mehriban Aliyeva'yı Çankaya Köşkü'nde törenle karşıladı.
2
Şeref Kapısı'nda yapılan fotoğraf çekiminin ardından konukları ile bir süre baş başa görüşen Cumhurbaşkanı Gül ve Hayrünnisa Gül, daha sonra nişan tevcih törenine katıldı.
3
Törende, Cumhurbaşkanı Gül tarafından Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev'e Türkiye'nin en yüksek nişanı olan Devlet Nişanı tevcih edilirken, Cumhurbaşkanı Aliyev de, Cumhurbaşkanı Gül'e, Azerbaycan'ın en yüksek nişanı olan Haydar Aliyev Nişanı'nı tevcih etti.
4
Cumhurbaşkanı Gül ve Cumhurbaşkanı Aliyev, nişan töreninin ardından heyetler arası toplantılara başkanlık ederken, Hayrünnisa Gül, konuğu Bayan Aliyeva onuruna Osmanlı Salonu'nda öğle yemeği verdi.
5
Yaklaşık bir saat süren yemeğe Başbakan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan ile Dışişleri Bakanı Davutoğlu'nun eşi Sare Davutoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yılmaz'ın eşi Selma Yıldız, Azerbaycan'ın Ankara Büyükelçisi Bağırov'un eşi Lale Bağırova da katıldı.
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25Haber Yayın Tarihi: 12.11.2013 05:29 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Ukraynalı Kainat Güzeli Anastasiya Subbota, iki ülke arasında krize neden oldu! Şarkılarıyla gönülleri fetheden Zakkum'un solisti, estetik operasyonla bambaşka biri oldu! 14 yaşındaki genç, cinsel organına soktuğu manyetik toplar yüzünden canından oluyordu! Rus Barbie olarak ünlenmişti! Siz ona bir de şimdi bakın Game of Thrones'un Khaleesi'si Emilia Clarke'dan olay sevişme sahnesi itirafı: Babama izletmedim!