Aliyev'e Türkiye'nin En Yüksek Nişanı Verildi - Son Dakika

Aliyev'e Türkiye'nin En Yüksek Nişanı Verildi

12.11.2013 17:29

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev'e Türkiye'nin en yüksek nişanı olan Devlet Nişanı tevcih edildi.

1
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eşi Hayrünnisa Gül, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve eşi Mehriban Aliyeva'yı Çankaya Köşkü'nde törenle karşıladı.
2
Şeref Kapısı'nda yapılan fotoğraf çekiminin ardından konukları ile bir süre baş başa görüşen Cumhurbaşkanı Gül ve Hayrünnisa Gül, daha sonra nişan tevcih törenine katıldı.
3
Törende, Cumhurbaşkanı Gül tarafından Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev'e Türkiye'nin en yüksek nişanı olan Devlet Nişanı tevcih edilirken, Cumhurbaşkanı Aliyev de, Cumhurbaşkanı Gül'e, Azerbaycan'ın en yüksek nişanı olan Haydar Aliyev Nişanı'nı tevcih etti.
4
Cumhurbaşkanı Gül ve Cumhurbaşkanı Aliyev, nişan töreninin ardından heyetler arası toplantılara başkanlık ederken, Hayrünnisa Gül, konuğu Bayan Aliyeva onuruna Osmanlı Salonu'nda öğle yemeği verdi.
5
Yaklaşık bir saat süren yemeğe Başbakan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan ile Dışişleri Bakanı Davutoğlu'nun eşi Sare Davutoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yılmaz'ın eşi Selma Yıldız, Azerbaycan'ın Ankara Büyükelçisi Bağırov'un eşi Lale Bağırova da katıldı.
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25

YORUMLAR
500

Son Dakika Aliyev'e Türkiye'nin En Yüksek Nişanı Verildi - Son Dakika


Advertisement