Son Dakika Haberleri: Allah Aşkına Kurtarın

Allah Aşkına Kurtarın

8 yıl önce

1
Libya BM Büyükelçisi Güvenlik Konseyi'ne Yalvardı
2
Libya'nın BM nezdindeki Büyükelçisi Abdurrahman Şalgam, Muammer Kaddafi'nin ülkedeki isyanı, gençlere hap verilmesine bağlamasını değerlendirdi. Kaddafi ile bağlarını koparan Büyükelçi, "Libya'da bu kadar insanın şuurunu kaybetmesini sağlamak için dağlar kadar hap gerekir." dedi.
3
BM Güvenlik Konseyi toplantısına katlan Abdurrahman Şalgam, BM'den Libya'yı korumasını istedi, "Kan gölüne ve masumların öldürülmesine hayır." dedi.
4
Libyalı Büyükelçi, konuşmasının ardından BM'deki diğer delegeler tarafından kucaklanarak kutlandı.
5
Libya'nın eski dışişleri bakanlarından olan Şalgam, BM Güvenlik Konseyi üyelerine hitap ederek, "Lütfen ülkemi kurtarın. Dökülen kanı durdurun.
6
Masum insanların öldürülmesine izin vermeyin" dedi.
7
Güvenlik Konseyi'ndeki toplantıda, Libya hükümetinin ileri gelenlerine seyahat ambargosu konulması ve bu kişilere ait hesapların dondurulması tartışıldı.
8
Bazı üye ülkeler, Libya'ya silah ambargosu uygulanmasını da talep etti.
9
Güvenlik Konseyi'ne hitap eden Genel Sekreter Ban Ki-Moon, uluslararası toplumu, Libya'da tehlike altında bulunan sivilleri korumak için mümkün olan her şeyi yapmaya çağırdı.
10
Toplantının ardından basına konuşan Ban, Konsey'in yaptığı görüşmeyi 'tarihi bir dönüm noktası' olarak nitelendirdi.
11
Ban, Pazartesi günü Libya'yla ilgili atılacak adımları ABD Başkanı Barack Obama ile görüşmek üzere Washington'a gidecek.
12
13
14
15
16
17
18
19
20

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Kilolarıyla Başı Dertteydi, 64 Kilo Verdi Bambaşka Birine Dönüştü Tuvalete Giren Adam Gördüğü Manzara Karşısında Dondu Kaldı Eski Ahırı, Lüks Villaya Çevirdi! Görenlerin Ağzı Açık Kaldı Love Island'ın Ateşli Güzeli Sevgilisine Öpücük Verirken Dekoltesinin Azizliğine Uğradı Bir Kehanetin Peşine Düşen Hindistanlı Genç, Büyük Bir Risk Alarak Hayatının Aşkını Buldu!