Son Dakika Haberleri: Almanların Korkulu Rüyası Ördürüldü

Almanların Korkulu Rüyası Ördürüldü

10 yıl önce

1
Almanya'nın en tehlikeli terörist ilan ettiği Eric Breininger, Pakistan'da güvenlik güçleriyle girdiği çatışmada Türk arkadaşıyla birlikte öldürüldü.
2
Alman Der Spiegel ve Die Welt gazetelerinin haberine göre, sonradan Müslümün olan 22 yaşındaki Eric Breininger, 32 yaşındaki Türk arkadaşı Ahmet M. ile birlikte Pakistan'ın Mir Ali kentinde, Pakistan askerleriyle girdiği çatışmada öldürüldü.
3
İki teröristin üyeleri olduğu İslami Cihat Birliği'nin internet sitesinden yapılan yazılı açıklamada, 22 yaşındaki Eric Breininger'in 30 Nisan gecesi Pakistanlı askerlerle girdiği çatışmada öldüğü belirtildi.
4
Çatışmada yine Almanya doğumlu Ahmet M.'nin de yaşamını yitirdiği vurgulandı.
5
Eric Breininger'in Almanya'da terör eylemi hazırlığında oldukları gerekçesiyle hapis cezasına çarptırılan "Sauerland Bombacıları" ile de ilişkileri bulunduğu ve cihat eğitimi almak için 2007 yılında Pakistan'a gittiği açıklandı.
6
Çatışmada ölen Türk terörist Ahmet M'nin de Almanya'nın Sauerland eyaletinde yaşadığı, 2000 yılında Türkiye'ye sürgün edildikten sonra terörist faaliyetlere katılarak Pakistan'a geçtiği belirtildi.
7
İslami Cihat Birliği örgütünün sözcülüğünü yapan Ahmet M, teröristler tarafından "Türk Selahaddin" olarak biliniyordu.
8
Almanya tarafından yıllardır aranan Eric Breininger'in yıllardan beri Afganistan-Pakistan sınırında yaşadığı ve "Alman Abdul Gaffar" olarak ün yaptığı belirtiliyor.
9
Almanya, 2008 yılından bu yana Breininger'i kırmızı bültenle arıyordu.
10
11
12
13
14
15Haber Yayın Tarihi: 04.05.2010 10:08 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Charlie'nin Melekleri galasına dekolte damgası! Tül elbisesiyle gözleri şaşı etti Yıldız futbolcu Neymar'ın yeni aşkı, bikinili pozlarıyla kendine hayran bırakıyor! Cinsel ilişki fantezisi genç çiftin sonu oldu! Metal çubukla saldırdı Milyoner'de ilginç anlar! 'Yusuf Miroğlu' sorusu için yardım istedi, İmirzalıoğlu'nun yanıtı olay oldu Instagram'ın Playboy'u Dan Bilzerian, ABD başkanlığına aday olacak!