Altay Dağları'nda Kartalıyla Avlanan Küçük Kız - Son Dakika

Altay Dağları'nda Kartalıyla Avlanan Küçük Kız

1
Fotoğrafçı Asher Svidensky, Batı Moğolistan'da yaşayan Kazaklar'ın hayatında önemli bir yeri olan kartalları ve onlarla olan ilişkilerini fotoğrafladı.

2
Kazak erkeklerin, büyük kuşlarla avlanmayı öğrendiğini söyleyen Svidensky, genç kız Aşol-Pan'ın da, kartallarla daha rahat, daha güçlü ve daha huzurlu göründüğünü söyledi.

3
Yalnızca Altay dağlarında yaşayan Kazaklar, kaya kartallarıyla avlanıyor. 13 yaşındaki Aşol-Pan'ın babası da, bölgenin önde gelen avcılarından.

4
Avcılar genelde takım halinde çalışıyorlar. Bir tilki görüldüğünde, atlar üzerine sürülüyor ve kartallardan biri yakalaması için serbest bırakılıyor.

5
Kartallar, yuvadayken alınıyor ve eğitiliyor. Daha çok büyüyebildiği için dişi kartallar tercih ediliyor.

6
Birkaç yıl avlandıktan sonra, bir bahar sabahı kartala veda ediliyor. Veda töreninde kartal için bir koyun kesiliyor ve hayvan doğaya bırakılıyor.

7
Fotoğrafçı Svidensky, Aşol-Pan'ı 'güleryüzlü, tatlı ve mahçup bir kız' olarak tanımlıyor.

8
9
10
11
12
13
14
15

Haber Yayın Tarihi: 21.04.2014 08:32

Son Dakika Altay Dağları'nda Kartalıyla Avlanan Küçük Kız - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Bir çocuk annesi öğretmen, 14 yaşındaki öğrencisiyle ilişkiye girdi Estetik operasyonundan sonra göğüs uçları düşen genç kadının, insan eti yiyen bakteri kaptığı tespit edildi Sefalet içinde yaşadığı iddia edilen Harika Avcı sessizliğini bozdu Mimar Sinan'ın kalfası inşa etti, 600 yıldır durmadan dönüyor Kylie Jenner, eski halini paylaşan Kim Kardashian'a tepki gösterdi: Hemen sil bunu