Altın Koza Sahibini Buldu - Son Dakika

Altın Koza Sahibini Buldu

21.09.2014 16:27

1
Adana'da 21'incisi düzenlenen Altın Koza Film Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu. 'En İyi Film Ödülü'nü Nesimi Yetik'in yönettiği 'Toz Ruhu' aldı. Festivalde ödüller dağıtılırken yıllardır tartışılan konu yine gündemdeydi. Andana'da yapılan festivalde Adanalı bir jüri üyesinin olmaması tepki çekti.

2
Altın Koza jürisinde Büyükşehir Belediye Başkanları Aytaç Durak ve Zihni Aldırmaz dönemlerinde olduğu gibi Hüseyin Sözlü döneminde de bir farklılık olmaması dikkat çekti.

3
Adana'daki sanat çevreleri, başta Yılmaz Güney olmak üzere birçok yönetmen, senarist ve film yıldızı yetişen kentte jüri üyeliği yapabilecek isimlerden bir jüri üyesi seçilmemiş olmamasını eksikliklik olarak kabul ediyor.

Festivalden önce dünyanın çeşitli festivallerinde jüri üyeliği yapan yönetmen ve senarist Ali Özgentürk, Ali Şen, Aytaç Arman gibi isimlerin Adanalı olmasının dikkate alınabileceği aynı çevrelerce seslendiriliyordu.

4
Törene Adana Valisi Mustafa Büyük, MHP Adana Milletvekilleri Seyfettin Yılmaz ve Ali Halaman, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürü Cem Erkul, oyuncular Cüneyt Arkın, Hülya Koçyiğit ile festival konukları katıldı. Törende ilk olarak Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması ve Akdeniz Ülkeleri Kısa Film Yarışması'nda derece alan filmlerin yönetmenlerine, Altın Koza heykelciği verildi.

5
12 filmin yarıştığı Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nda yönetmen Reha Erdem, yapımcı Nida Karabol, yönetmen Mahmut Fazıl Coşkun, oyuncular Ahu Türkpençe, Ayberk Pekcan, film müzikçisi Tamer Çıray ve görüntü yönetmeni Gökhan Tiryaki'den oluşan jürinin 15 daldaki kararları açıklandı.

6
Jürinin değerlendirmesine göre, Nesimi Yetik'in yönettiği 'Toz Ruhu' 'En İyi Film' seçildi.

7
En iyi kadın oyuncu ödülüne, Deniz Seviyesi filmindeki rolü ile Damla Sönmez ve İçimdeki Balık filmindeki rolü ile Deniz Özdoğan layık görüldü.

8
En iyi erkek oyuncu ödülünü ise Ahmet Rıfat Şungar ve Tansu Biçer paylaştı.

9
En iyi yardımcı oyuncu ödülünü de Silsile filmindeki performansı ile Serkan Keskin kazandı.

10
Yılmaz Güney ödülünü ise Murat Düzgünoğlu kazandı.

11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23

Son Dakika Altın Koza Sahibini Buldu - Son Dakika Magazin


YORUMLAR
500
Advertisement