Son Dakika Haberleri: Aman Dikkat! 1 Kaseden Fazla Yerseniz Kilo Aldırıyor

Aman Dikkat! 1 Kaseden Fazla Yerseniz Kilo Aldırıyor

3 ay önce

Diyet yapanların çoğu ara öğünlerinde meyve tüketiyor. Ancak ara öğünlerde tüketilen bazı meyveler kilo verdirmek yerine, kilo almanıza neden olabilir. Sürekli kilo almaktan ve kilo verememekten şüpheleniyorsanız, sebebi yanlış beslenme alışkanlıkları olabilir. Meyveler ne kadar faydalı olsa da yanlış tüketildiğinde sağlığınıza yarar yerine zarar verebiliyorlar. İşte şeker oranı yüksek olan yaz meyveleri…

1
2
Kiraz
Kiraz

Yaz aylarının en sevilen meyvelerinden olan kiraz da diyetisyenler tarafından çok masum bulunmayan bir meyve. Bir kase kirazın içinde neredeyse 18 gram şeker bulunuyor. Eğer zayıflamak ve şekerden uzak durmak istiyorsanız kiraz tüketimine dikkat etmeniz gerekiyor.
3
Üzüm
Üzüm
Üzüm de diyet yapanlar için tüketilen meyveler arasında yer alıyor. . Bir fincan üzümün içinde neredeyse 23 gram şeker bulunuyor. Bu oran zayıflamak isteyenler için oldukça yüksek.
4
İncir
İncir

Yazın sevilerek tüketilen meyveleri arasında da incir geliyor. Ancak incir zengin besin değerlerine sahip olmasına rağmen içerisinde çok fazla şeker barındırıyor.
Sadece 2 adet incirin içerisinde 16 gram şeker bulunuyor.
5
Armut
Armut

Armut, içerdiği şeker oranıyla kilo almanıza sebep olabiliyor. Uzmanlar, armudun kilo alımına olan etkisini azalmak için yoğurt ile tüketilmesi gerektiğini belirtiyor.

YORUMLAR


Diğer Galeriler

25 Yaş Büyük Aşkını 'Babam' Diye Tanıtınca, Okuldan Atıldığını Duyan Şaşıp Kalıyor! Daha Fazla Oyun Oynamak İçin Güzel Mankeni Terk Etmişti! Gerçeği İtiraf Etti Kızına İstanbul İsmini Koymuştu! Okan Bayülgen'in Kızı Büyüdü Fotoğraf İçin Akıl Hastanesine Yattı, Picasso'yla 3 Gün Geçirdi! İşte Ara Güler'in Unutulmaz Anıları 90 Yaşında Hayatını Kaybeden Usta Fotoğrafçı Ara Güler'in Unutulmayan Kareleri