Amanos'un nazar boncuğu görünümlü yangın göleti, görenleri hayran bırakıyor - Son Dakika

Amanos'un nazar boncuğu görünümlü yangın göleti, görenleri hayran bırakıyor

30.09.2020 15:55

Hatay'da, Amanos Dağlarında bulunan ve kuş bakışıyla nazar boncuğunu andıran yangın göleti, görenlerin ilgisini çekiyor.

1
Hatay'ın Erzin ilçesinde, orman yangınlarını söndürmek için oluşturulan yaklaşık 25 metre çapında, 3 metre derinliğindeki yangın göleti, çam ormanının ortasındaki görüntüsüyle "doğanın gözü" olarak tabir ediliyor.
2
Aynı zamanda nazar boncuğunu andıran görüntüsüyle büyüleyen gölet, fotoğraf tutkunları ve doğaseverlerin de uğrak yeri haline geliyor.

3
Bölgeden sorumlu Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürlüğü Orman Yangınlarıyla Mücadele Şube Müdürü Muzaffer Ketmen, göletin ziyaretçilerin ilgisini çektiğini söyledi.
4
Görüntüsünden dolayı göleti, "nazar boncuğu" veya "doğanın gözü" olarak nitelendirdiklerini aktaran Ketmen, şunları kaydetti:
5
"Gerçekten de çok ilginç ve güzel bir görüntüsü var. Doğaseverlerin de ilgiyle takip ettiği, gelip etrafında çayını kahvesini içtiği, fotoğrafını çektiği bir bölge. Yukarıdan bakıldığında içindeki renkleri bakımından adeta bir nazar boncuğunu görüyorsunuz. Bu göletimiz amatör drone çekimi yapanların da uğrak yeri sayılır. Fotoğraflarını sosyal medyada da sık sık görürüz."

Son Dakika Amanos'un nazar boncuğu görünümlü yangın göleti, görenleri hayran bırakıyor - Son Dakika

YORUMLAR (3)
  • dedo : onun ilerisinde daha güzel doga harikası yerler var aile piknik alanı derenin önüne set betondan yapılmış duvar hafta sonları yer bulmak mümkün degil çam agaçları altına halı ser semaverini yak soguk sulara bırak kendini ohhh missss tam bir aile yeri görmeniz lazımherkese tavsiye ederim cennetten bir vaha gibi kızılçam ormanlarının içinde akan bir ırmak Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • thg: tam ortasında hazine vardır daha önceki gölü kazanlara izin veren yetkililer burayada verin burayıda kazsınlar Cevap Yaz 5 0 Yayından Kaldır
  • DoLapDeReLi_MuRat: sakın ha göstermeyin böyle yerleri hemen kurutup beton dökerler sonra araplara toplu konut yaparlar bırakın saklı kalsın Cevap Yaz 21 13 Yayından Kaldır

Diğer Galeriler

Maskeyi ağzına değil göğüslerine taktı! 52'lik yıldız çılgın akıma gecikmeli katıldı Böyle işi kim sevmez! Yaptıkları paylaşımla saniyeler içinde milyonlarca lira kazanıyorlar Ermeni askerler cephede kaçacak delik ararken, yavru Paşinyan keyifte! Sosyal medyayı sallıyor 'Kel çoban' efsanesiyle adı duyuldu! Bu mağaraya gelenlerin tek bir ortak özelliği var Taraftarların aklını başından aldı! 48'lik oyuncu Anna Falchi, takımının zaferini soyunarak kutladı