Amazon'u Canları Pahasına Koruyan Kabile Savaşçıları - Son Dakika

Amazon'u Canları Pahasına Koruyan Kabile Savaşçıları

28.01.2016 12:27

1
Gezegenimizin iklim değişikliğine karşı en önemli doğal savunma mekanizmalarından Amazon, gün geçtikçe yok olmaya ve çürümeye yüz tutuyor. Ormanları korumada başarısız olan Brezilya hükümetinin yerini Amazon'un göbeğinde yaşayan Ka'apor kabilesi aldı. Alto Turiaçu bölgesinden ormana kaçak giren ormancıları yakalayan kabile savaşçıları, kendi adalet sistemlerini oturtmuş durumda.

2
Ka'a usakha adı verilen orman koruyucuları, tahribatı belirlemek için sürekli devriye geziyor ve belirli bölgelere kamera yerleştiriyor.

3
Bazı Ka'apor aileleri evlerini köyden taşıyıp ağaç kesicilerin yollarının üzerine kurmuş, kendilerini kesiciler ve orman arasında kalkan yapıyor.

4
Kabilenin lideri eylemlerini şu şekilde ifade ediyor:

5
“Hayatlarımız ormanın derinliklerinde yatıyor. Orman olmadan biz Ka'apor değiliz. Ka'apor, orman sakinleri demektir, bu yüzden onu korumalıyız.” Ormana izinsiz giren topluluklar, ender bulunan ağaç türlerini elektrikli testerelerle kesip kamyonlara yükleyerek kaçırıyor.

6
Bu insanları yakalayan Ka'apor savaşçıları ellerini bağlıyor, çırılçıplak soyuyor ve sopalarla dövüyor. Tomrukları taşımak için getirdikleri kamyonları yakıyor, elektrikli testerelere el koyuyor.

7
Hükümetin adalet sağlayamadıkları yerde, doğa insanlarıyla kendi adaletini inşa ediyor. Ormanın engin yeşili, toprağın buram buram anne kokusu, kuşların düzlüklerde yankılanan fısıltıları Ka'apor savaşçılarına emanet.

8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19

Son Dakika Amazon'u Canları Pahasına Koruyan Kabile Savaşçıları - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Tarlada ilişkiye giren çiftin aracı çamura saplandı! İmdatlarına polis koştu Bir tuhaf olay! Vefat etmeden kendi mezarını yaptı, içine ölen eşini gömdü Görüntüler korkunç! 90 yaşındaki kadın, huzurevi çalışanı tarafından tecavüze uğradı Mesut'un 105 milyon liralık lüks malikanesindeki detay dikkat çekti! Kapıda markasına ait logo var Duyunca bir yaşınıza daha gireceksiniz! Erkeklik organı "küçük" olanlar için site kurdular