Ambulansla Hastaneye Değil, Misafirliğe! - Son Dakika

Ambulansla Hastaneye Değil, Misafirliğe!

12 yıl önce

1
Çatalca'nın Durusu Beldesi'ndeki sağlık ocağında görevli 8 personel Belediye'nin hasta nakil ambulansı ile Çatalca'dan Kadıköy Kozyatağı 19 Mayıs Mahallesi'nde bulunan ve bir süre önce Anadolu yakasında bulunan bir sağlık ocağına tayini çıkan eski doktorlarını evinde ziyarete geldi.
2
DHA kamerası Durusu sağlık ocağının aralarında hemşire ve hizmetlilerinin de bulunduğu 8 personelini eski doktorlarının Kadıköy Kozyatağı'ndaki evine getiren ambulansın yaklaşık 5 saat sokakta beklediğini görüntüledi.
3

AMBULANS SİREN ÇALARAK EVDEN AYRILDI


Uzun süren ziyaretin ardından gece geç saatlerde evden çıkan sağlıkçılar ambulansa doluştuktan sonra araç, içinde hasta varmış gibi tepe lambasını yaktı ve sirenini de çalarak tekrar Çatalca'ya gitmek üzere yola çıktı.

4
TEPE LAMBASINI YAKARAK YOLCULUK SÜRDÜ


Kadıköy Kozyatağı'ndan çıkan ve içinde 8 kişinin bulunduğu ambulans tepe lambalarını yakarak ilerlemeye başladı. Bu sırada DHA kamerası bu ilginç yolculuğu an be an görüntüledi.

5
POLİS AMBULANSIN PEŞİNDE


Bu sırada harekete geçen bir polis ekibi tepe lambaları açık ilerleyen ambulansı takip etmeye başladı ve sirenlerini de kullanarak aracı dudurmak istedi. Polisin uyarısına rağmen kısa bir süre de olsa yoluna devam eden sürücü polisin ısrarını sürdürmesi üzerine Fatih Sultan Mehmet Köprüsü girişinde durdu.

6
HASTA YOK


Yapılan incelemede ambulansta hasta olmadığı anlaşıldı. Bunun üzerine polis ekipleri ambulans şoförü S.Ö'den evraklarını istedi. Ancak ambulansa ait evrakların S.Ö'nün üzerinde olmadığı anlaşıldı. Bunun üzerine polis ekipleri 'evrakların eksikliği' ve 'taşıma ruhsatı olmadan belli bir sayının üzerinde kişi ile ambulansın taşıt aracı olarak amacı dışında kullanıldığı' gerkçesiyle işlem yaptı.

7

AMBULANS TRAFİKTEN MEN, SÜRÜCÜ VE KURUMUNA PARA CEZASI


Ambulans polis ekipleri tarafından otoparka çekilerek trafikten men edildi. Polis sürücüye ve aracın bağlı bulunduğu kuruma da 480' şer YTL para cezası kesti.

8

YÜZLERİNİ GİZLEDİLER


Bir süre sonra sağlık personelinin ziyaret ettiği ismi öğrenilemeyen ve kimliğini açıklanmaktan çekinen doktor da ortaya çıktı. Ambulansla ev gezmesine gelen kişiler bu doktorun otomobiline binmek için otoparktan ayrılırken yine karşılarında kamera görünce yüzlerini gizlemeyi tercih etti. .

9

SÜRÜCÜ: DOKTOR GÖREV VERDİ


Doğan Haber Ajansının sorularını yanıtlayan ambulans sürücüsü ambulansın Durusu Belediyesi'ne ait olduğunu söyledi. Resmi plakalı bir araçla yolculuk yapıldığı yönündeki soruyu ise sürücü ' Vallahi ben şoförüm. Doktor gitmemi söyledi ' diye yanıtladı.

10
11
12
13
14
15
16
17
18
19

Haber Yayın Tarihi: 30.11.2008 11:14 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Sibirya'da -30 derece soğuğa rağmen sokakta yaşıyorlar! Yürekleri acı dolu evsizlerden kareler Zemheri'nin masum güzeli Elvan'a bir de Instagram'da bakın! İddialı pozlarıyla büyülüyor 3 çocuğunun bulunduğu aracı ateşe veren eski yıldız sporcu kendisini bıçaklayarak intihar etti Sapkın ev sahibi, pazarlık yapmak isteyen kiracıya göğüslerini göstermesini teklif etti! 73 yaşındaki Sylvester Stallone perişan halde! Gerçek çok geçmeden ortaya çıktı