Amerikalılar ne yapacağını şaşırdı! Yazın ortasında yağan kardan sonra bitmeyen yangınlar kabusları oldu - Son Dakika

Amerikalılar ne yapacağını şaşırdı! Yazın ortasında yağan kardan sonra bitmeyen yangınlar kabusları oldu

2020 özellikle Amerikalılar için zor geçiyor. Montana ve Colorado'da sıcaklığın bir anda 30 derece düşmesiyle yazın ortasında kar sürpriziyle karşılaşan ülke, bir taraftan California'da kontrol altına alınamayan orman yangınları ile mücadele ediyor.

1
Tüm dünya virüsle baş etmeye çalışırken ABD, salgının yanında bitmeyen yangınlar ve yaz ortasında aniden bastıran kar yağışı gibi doğal afetlerle boğuşuyor.
2
ABD Orman Servisi tarafından yapılan açıklamada, kuru ve sıcak hava nedeniyle her yaz sonu başlayan ve 'yangın sezonu' olarak bilinen Eylül-Ekim aylarında artış gösteren California'daki yangınlarda bu yıl rekor düzeyde 800 bin hektardan fazla alanın yandığı belirtildi.
3
Yangınlara 14 binden fazla itfaiyecinin 2 bin 400 itfaiye kamyonu ve 95 havadan yangın söndürme aracıyla müdahale ettiği bilgisi paylaşıldı.

4
Hafta sonundan bu yana, California Ulusal Muhafızlara bağlı askeri kurtarma helikopterlerinin Sierra Ulusal Orman'ından 12, China Peak'tan 13, Edison golü civarından da 22 kişiyi kurtardığı, yangında mahsur kalarak helikopterler tarafından kurtarılan kişi sayısının bu yıl 215'i geçtiği aktarıldı.
5
Eyaletin kuzeyindeki San Francisco Bay alanında devam eden yangınlar kısmen kontrol altına alınırken, Los Angeles, San Bernardino ve San Diego şehirlerinin bulunduğu güney California'da ise alevlerin sürdüğü, bölgedeki bazı yerleşim yerlerinin boşaltılarak 8 ulusal ormanlık alanın kapatıldığı kaydedildi.
6
Yangınlar nedeniyle eyalet genelindeki 21 bölgede yaklaşık 200 bin kişiyi etkileyecek elektrik kesintisine gidildiği de ifade edildi.

7
"CALİFORNİA'DA ORMAN YANGINLARI ÇOK TEHLİKELİ"
CALİFORNİADA ORMAN YANGINLARI ÇOK TEHLİKELİ
Pasifik Bölgesi Orman Servisi'nden Randy Moore, önümüzdeki günlerde sıcak ve kuru hava şartlarının daha da kötüleşmesini beklediklerini belirterek, "California'da orman yangınları çok tehlikeli, bu nedenle ciddiye alınmalı." uyarısında bulundu.
8
Cuma günü başlayan yangınların bazısının rüzgarın etkisiyle bir günde 24 kilometre kadar ilerlediğine dikkat çekilerek, hafta sonundan bu yana evleri yanan 200 kadar bölge sakininin civardaki okul, kilise ve kütüphanelere yerleştirildiği belirtildi.
9
8 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ
8 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ
Eyalet genelinde, 15 Ağustos'tan bu yana düşen 13 binden fazla yıldırımın 900'den fazla yangına neden olduğu, yangınlarda şimdiye kadar 8 kişi hayatını kaybederken, 3 bin 300'den fazla yapının da zarar gördüğü kaydedildi.
10
Yetkililer, hava durumu tahminlerinin, sıcak hava ve öngörülemeyen rüzgarların yanı sıra daha fazla yıldırım tehdidine işaret ettiğini kaydederek, eyalet sakinlerini yangınlara karşı hazırlıklı ve yüksek alarmda olmaları gerektiği konusunda uyardı.

Haber Yayın Tarihi: 09.09.2020 14:09

Son Dakika Amerikalılar ne yapacağını şaşırdı! Yazın ortasında yağan kardan sonra bitmeyen yangınlar kabusları oldu - Son Dakika

YORUMLAR (21)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Diğer Galeriler

Ölen ünlü oyuncunun kız kardeşi, eniştesinin yanına taşındı! Dedikodu kazanı kaynıyor Koronavirüsün uğramadığı dünyanın en uzak adası: İğne atsanız sesi duyulur Çölün ortasında kırık tabut içinde bulunan model, ölmeden önce yatağa bağlanıp işkence görmüş Biraz yakacak ama bağışıklığımızı koruyacak! Mutfağımızın kızıl savaşçısı: Acı biber Ürün tanıtımını iç çamaşırıyla yapan Wanda Nara, takipçilerini mest etti