Anayasa Görüşmeleri - Meclis'e Yürümek İsteyen Gruplara Polis Müdahale Etti - Son Dakika
BBC

Anayasa Görüşmeleri - Meclis'e Yürümek İsteyen Gruplara Polis Müdahale Etti

Meclis Genel Kurulu'na gelen anayasa değişiklik paketini protesto eden ve aralarında CHP'li milletvekilleri ve STK temsilcilerinin de bulunduğu gruba polis biber gazı ve TOMA'larla müdahale etti.

1
Başkanlık sistemini de içeren anayasa değişiklik paketine karşı çıkan gruplar, Meclis önüne yürümek istediler. Ancak polis, protestoculara izin vermedi.
2
CHP Altındağ İlçe Başkanı Servet Akman olduğu belirtilen bir kişi, bir partilinin gözaltına alınmasını engellemeye çalışırken böyle görüntülendi.
3
Polis gösterinin izinsiz olduğunu söyleyerek gruplara dağılma çağrısı yaptı. Meclis'e ilerlemeye çalışanlara biber gazı ve TOMA'larla müdahale edildi.
4
Meclis yollarını tutan güvenlik güçlerinin, polis köpekleriyle birlikte görev yaptığı görüldü.
5
Gösterilere sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de destek verdi.
6
Polisin biber gazı, kalkan ve yer yer köpekler ile kendilerine müdahalede bulunmalarını protesto eden gruplar, basın açıklamasını okumak üzere Güvenpark'a yürüdü.
7
Güvenpark'ta da protestocu gruplara polis müdahalesi geldi.
8
Polis gösterilerin izinsiz olduğu için izin verilemeyeceğini söylüyordu.

Haber Yayın Tarihi: 20.01.2017 11:20

Son Dakika Anayasa Görüşmeleri - Meclis'e Yürümek İsteyen Gruplara Polis Müdahale Etti - Son Dakika

BBC
YORUMLAR

Diğer Galeriler

Bir çocuk annesi öğretmen, 14 yaşındaki öğrencisiyle ilişkiye girdi Estetik operasyonundan sonra göğüs uçları düşen genç kadının, insan eti yiyen bakteri kaptığı tespit edildi Sefalet içinde yaşadığı iddia edilen Harika Avcı sessizliğini bozdu Mimar Sinan'ın kalfası inşa etti, 600 yıldır durmadan dönüyor Kylie Jenner, eski halini paylaşan Kim Kardashian'a tepki gösterdi: Hemen sil bunu