Son Dakika Haberleri: Anestezinin Aslında Ne Kadar Korkunç Olduğunu Anlatan 3 Örnek

Anestezinin Aslında Ne Kadar Korkunç Olduğunu Anlatan 3 Örnek

3 yıl önce

Anestezi etkisinde ameliyat masasına yatan 1000 hastanın 1.3'ü operasyon sırasında uyanıyor ve her şeyi hissediyor. İşte, o korkunç anlar..

1


Anestezi etkisinde ameliyat masasına yatan 1000 hastanın 1.3'ü operasyon sırasında uyanıyor ve her şeyi hissediyor. Tüm acıyı hisseden hasta, kas gevşeticinin etkisinde olduğu için hiçbir fiziksel tepki veremiyor ve doktorlar da hiçbir şey olmamış gibi ameliyata devam ediyorlar.

Anestezi farkındalığı olarak adlandırılan bu durum, yaşarkan kabir azabı olarak özetlenebilir…

2
10'dan geriye sayıyorlar ve uykuya dalıyorsunuz
10dan geriye sayıyorlar ve uykuya dalıyorsunuz
Düşünün, anestezi uzmanı 10'dan geriye sayıyor. Yavaş yavaş uykunuzun geldiğini hissederken sesler daha derinden duyulmaya başlıyor. Yalnızca 1-2 saniye sonra ise derin bir uykuya dalıyorsunuz…

3
Testere sesi geliyor
Testere sesi geliyor
Lakin, yalnızca birkaç dakika sonra testere sesi ile uyanıyorsunuz. Doktor, mengene ile göğüs kafesinizi açmaya çalışıyor ve bu tarifsiz acıyı hissediyorsunuz.

4
Acıyı hissediyorsunuz ama hiçbir tepki veremiyorsunuz
Acıyı hissediyorsunuz ama hiçbir tepki veremiyorsunuz
Hareket edemiyor, ses çıkaramıyor, tepki veremiyor, gözünüzü dahi kırpamıyorsunuz. O inanılmaz acıyı hiçbir şekilde dışarıya vuramıyorsunuz. Çünkü, anestezinin etkisi geçiyor ancak kas gevşeticiler hala kanınızda…

5
Kimse ne hissettiğinizi anlamıyor
Kimse ne hissettiğinizi anlamıyor
Deriniz dikilirken, damarlarınız yakılarak birleştirilirken yanık kokusunu dahi duyabiliyorsunuz. Saatler süren operasyon boyunca gözünüzden bir damla gözyaşı bile gelemiyor. Her şeyin yolunda gittiğini sanan doktorlar ise işlerini yapmaya devam ediyorlar…

6
İşte bu korkunç deneyimi anlatan 3 örnek var onlardan biri; Ankara'da yaşayan Süleyman Satılmış…
İşte bu korkunç deneyimi anlatan 3 örnek var onlardan biri; Ankarada yaşayan Süleyman Satılmış…
7
Süleyman Satılmış/ "Testere sesini duydum, beni öldürecekler mi" diye düşündüm.
Süleyman Satılmış/ Testere sesini duydum, beni öldürecekler mi diye düşündüm.
Emekli bir öğretmen olan Süleyman Satılmış, 2007 yılında geçirdiği bir kalp ameliyatı sırasında testerenin sesiyle uyanıyor.

8
Yaşadığının gerçek olduğunu anlayan Süleyman Amca, ömrünün son anlarını yaşadığını düşünmeye başlıyor.

9
Ancak Süleyman Amca diğer hastalara göre biraz daha şanslı. Çünkü, o an yalnızca bilinci açılıyor. Hiçbir acı hissetmiyor.

10
Ameliyattan çıktıktan sonra o anları şöyle anlatıyor, “Ne kadar süre bilincim açıktı bilemiyorum ama testerenin sesini ve doktorların konuşmalarını duydum. Kafamdan bir sürü düşünce geçti. ‘Acaba beni öldürecekler mi?' diye düşündüğümü hatırlıyorum. Çok korktum ama kendimi sakinleştirmeye çalıştım”

11
Pam Reynolds/ Kafatasını delen matkabı hissediyor, ameliyatta çalan şarkıyı dahi hatırlıyor
Pam Reynolds/ Kafatasını delen matkabı hissediyor, ameliyatta çalan şarkıyı dahi hatırlıyor
Dünyadaki en korkunç örneklerinden biri de ünlü müzisyen Pam Reynolds'ın başından geçiyor.

12
1991 yılında 35 yaşındayken beyin ameliyatı geçiren Reynolds, kafatasını delen matkabın sesiyle uyanıyor.

13
Etrafında konuşulan her şeyi duyan ve bütün ameliyat sürecini hisseden Reynolds, operasyondan çıktıktan sonra tüm yaşadıklarını en ince ayrıntısına kadar doktorlara anlatıyor.

14
Doktorların kendisine inanmaması üzerine Reynolds, “Damarlarımdan birinin kardiyak bypass tübünün geçişi için çok dar olduğunu söylediniz. Kafatasımı kapatırken de Hotel California çalıyordu" diyor ve doktorlar şaşkına dönüyor.

15
Raleigh Sizemore/ Anestezi etkisi geçiyor, bunalıma giriyor ve intihar ediyor
Raleigh Sizemore/ Anestezi etkisi geçiyor, bunalıma giriyor ve intihar ediyor
Basit bir karın ağrısı için hastaneye giden Raleigh Sizemore ise bu kadar şanslı değil.

16
16 dakika süren operasyon boyunca iç organlarına ve karnına yapılan tüm işlemlerin acısını hisseden Sizemore, aklını yitirme noktasına geliyor.

17
Doktorlar, Sizemore'a rüya gördüğünü ve yaşananların gerçek olmadığını anlatıyor ancak bu kendisini daha da kötü yapıyor.

18
Yaşadıklarının kabus mu yoksa gerçek mi olduğunu çözemeyen Sizemore, bunalıma giriyor ve en sonunda intihar ediyor.Haber Yayın Tarihi: 15.12.2016 12:47 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Ünlü şarkıcıdan çıplak protesto! Bir anda ceketini açıp, göğüslerini gösterdi Cinsel ilişkiye girdiğiniz kişiye dikkat! Korkunç hastalık Türkiye'de sinsi sinsi yayılıyor 10 yaşındayken 'Küçük Ceylan' olarak ünlenmişti! Yeni imajı sosyal medyayı salladı Burnunun ucunda çıkan noktayı ben sanmıştı! Gerçeği öğrenince dünyası başına yıkıldı Latin güzeli Jennifer Lopez, uğradığı cinsel tacizi anlattı: Göğüslerini aç!