Son Dakika Haberleri: Aniden Beliren Karnı Yüzünden Hamile Kaldığını Sandı, Gerçeği Öğrenince Şoku Yaşadı

Aniden Beliren Karnı Yüzünden Hamile Kaldığını Sandı, Gerçeği Öğrenince Şoku Yaşadı

2 yıl önce

İngiltere'nin Newscastle şehrinde yaşayan 26 yaşındaki Sarah Nicholson, hamile olduğunu sanarken hayatının şokunu yaşadı.

1
Birden büyüyen karınında bebek taşıdığını düşünen Sarah Nicholson, vücudundaki değişimlerle birlikte karın ağrısı ve tuvalet alışkanlıklarında değişiklik olduğunu fark edince soluğu doktorda aldı.
2
Karnındaki şişliğin yanında karın ağrısı, yorgunluk ve tuvalet alışkanlıklarında değişiklik gibi belirtiler de yaşamaya başladı.
3
Sahip olduğu semptomlardan dolayı bir bağırsak hastalığı olan İrritabl Bağırsak Sendromu'na yakalandığını düşündü.
4
Fakat doktora giden Sarah'ın karnında yapılan taramanın ardından, yumurtalıklarında iki büyük tümör olduğu ortaya çıktı. Karın şişliğine neden olan tümörlerden biri tam 4.5 kg, diğeri ise 1.81 kg yani yaklaşık bir portakal büyüklüğündeydi.
5
Çocuk sahibi olamayacaktı. Bu yıkıcı haber, Sarah'ın geleceği hakkında önemli kararlar alması gerektiği anlamına geliyordu. Doktorlar Sarah'a tümörlerin alınması için bir rahim ameliyatı geçirirse, çocuk sahibi olamayacağını söyledi.
6
Ameliyat olup olmama konusunda oldukça düşünen Sarah, "Bu mantıklı bir karar değildi ama ameliyat olmaya karar verdim. Risk istemedim." diye konuştu. "Seçim yapması zor bir karardı ve üzücüydü. Çünkü bu, asla çocuğum olmayacağı anlamına geliyordu." diye ekledi.

7
Dokorlar Sarah'a üçüncü aşamada olduğunu söylediler. Yani kanserin son evresine sadece bir evre kalmıştı.
8
9
10
Gençlerde de görülebiliyor"Bu gerçekten ciddiydi ve geleceğimi etkileyeceğini biliyordum. " diyen genç kadın, diğer kadınları da yumurtalık kanseri semptomlarının farkında olmaya çağırıyor. 50 yaşın altındaki kadınlarda da nadir olmakla birlikte görülebileceğini vurguluyor.
11
Geçirdiği zor günleri atlatmaya çalışan Sarah "Yumurtalık kanseri 'sessiz katil' olarak bilinir, çünkü belirtiler genellikle çok ciddi olmaz ve önemsenmez" diye konuştu.Haber Yayın Tarihi: 13.08.2018 02:09 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Canlı yayında skandal! 74'lük kocasını, 60 yaşındaki adamla duşta aldattı Kuruluş Osman'ın Ayşe Hatun'u Açelya Özcan, yatak pozuyla nefes kesti! Hükümet için çalışıyordu, çıplak fotoğrafları ortaya çıkınca hayatı tepetaklak oldu 'Arılar bana bir şey yapmaz' dedi, yarı çıplak peteklerin arasına daldı! İşte Benim Stilim'le ünlenen Niran Yalaz, estetik operasyonlarla bambaşka biri oldu!