Anıtkabir Çiçek Gibi - Son Dakika

Anıtkabir Çiçek Gibi

1
Cumhuriyet'in kuruluşunun 87'nci yıldönümünde, Anıtkabir 50 bin çiçekle renklendirildi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramì dolayısıyla Ankara Ticaret Odası (ATO), İnterflora Çiçekçileri Derneği ile Flora Çiçek Üretim ve Pazarlama Kooperatifleri ortaklaşa yaptıkları organizasyonla Anıtkabir'i çiçeklerle donattı.

2
"Türkiye'nin Çiçeği Türkiye'nin Çiçekçisiyle Ata'sının Huzurunda" projesi çerçevesinde yapılan Anıtkabir süslemesi için 20 bini karanfil olmak üzere toplam 50 bin çiçek kullanıldı.

3
Ulu Önder'in mozolesi, kendi ismini taşıyan 200 adet "Atatürk çiçeği" ile süslenirken, mozolenin çevresinde de çiçeklerle 25 aplik, 10 meşale hazırlandı ve çiçek aranjmanlarında anthurium, kazablanka lilyum, gerbera, şebboy ve gelinteli çiçekleri kullanıldı.

4
Süslemeler çerçevesinde, 20 bin kırmızı ve beyaz karanfil kullanılarak 15 metrekare büyüklüğünde bir de Türk bayrağı Anıtkabir'de yapılacak tören alanına yerleştirecek.
5
6
7
8

Haber Yayın Tarihi: 29.10.2010 08:59

Son Dakika Anıtkabir Çiçek Gibi - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Bir kez gelen bir daha kopamıyor! İğneada'daki longoz ormanı eşsiz güzelliğiyle büyülüyor Bağışıklığı demir gibi yapan yeşil mucize: Arpa çimi Scarlett Johansson arabada cinsel ilişkiye girdiğini itiraf etti! İşte ünlülerin cinsel hayat sırları Libidoyu tavan yaptırıyor! İşte afrodizyak etkili yiyecekler Lise öğrencisi, uyuşturucu almak istediği 4 kişi tarafından cinsel istismara uğrayıp öldürüldü