Anıtkabir'de Saatlerce Hareketsiz Duran Askerlerin Sırrı - Son Dakika

Anıtkabir'de Saatlerce Hareketsiz Duran Askerlerin Sırrı

10.11.2016 11:50

1

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebedi istirahatgahı Anıtkabir'in yorulmaz koruyucuları saygı nöbetçilerinin eğitimlerini, tören hazırlıklarını ve çalışmalarını hep merak edilmiştir. Özellikle merak edilen ise saatlerce nasıl hareketsiz durabildikleriydi. İşte o saygı ve uzun çalışma gerektiren görevin gerçekleştirilmesi...

2

Atatürk'e gösterilen saygının sembolü saygı nöbetçileri, nöbetleri boyunca hareket etmiyor.

3

Anıtkabir'de iki saatlik nöbetleri süresince hareket etmeyen, nöbet değişimleri ilgiyle izlenen saygı nöbetçileri özel olarak seçiliyor.

4

Askerlerin nöbet süresince hareketsiz durmaları ziyaretçileri şaşırtıyor.

5

En kısa boylusu 1,80 metre olan askerler, “hareketsiz durabilmeleri için topuklarından iğne yapıldığı” söylentilerine ise sadece gülüyor.

6

Mehmetçik, Atatürk'e olan saygı, sevgi, minnet duygularından ve göreve olan inançlarından dolayı rahatlıkla hareket etmeden durabildiklerini ifade ediyor ve eğitimler sayesinde zorlanmadan nöbet tuttuklarını belirtiyor.

7

Bazı vatandaşlar, saygı nöbetçilerinin heykel olup olmadığını anlamak için silahlarını almaya veya onları hareket ettirmeye çalışıyor. Böyle durumlarda nöbetçilerin yanındaki sivil kıyafetli askerler ziyaretçileri kibarca uyarıyor.

8
9
10
11
12
13
14

Son Dakika Anıtkabir'de Saatlerce Hareketsiz Duran Askerlerin Sırrı - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Kleopatra'nın arılarla fantezisinden, Nil Nehri'ne karşı toplu cinsel tatmine! İşte Antik Mısır'ın sapkınlıkları Tek kelimeyle iğrenç! Hastane görevlisi tarafından tecavüze uğrayan yaşlı kadın kan kaybından öldü Bir zamanların ünlü modeli Loni Willison, çöpten aldığı pizzayı yedi Savaş uçağı, denizde yüzen insanların arasına düştü Aylık 10 bin TL gıda masrafı olan 11 çocuklu anne ısrarından vazgeçmiyor: Yine doğuracağım
Advertisement