Ankara'da Taşlı Sopalı Gecekondu Yıkımı - Son Dakika

Ankara'da Taşlı Sopalı Gecekondu Yıkımı

07.10.2010 19:58

1
Ankara'nın Yenimahalle İlçesi'nde kentsel dönüşüm projesi kapsamında gerçekleştirilen yıkım olaylara sahne oldu.

2
Yenimahalle Belediyesi, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi'nde sabah saatlerinden itibaren çok sayıda çevik kuvvet ekibi eşliğinde gelen iş makinaları yıkımı gerçekleştirmek istedi.
3
Bunun üzerine gecekondu sakinleri, iş makinalarının önüne çocuklarıyla birlikte yatarak direniş yıkıma izin vermedi. Çevik kuvvet ekipleriyle vatandaşlar arasında sürtüşmeler yaşanırken, bölgeye çok sayıda polis ekibi sevk edildi.

4
Akşam saatlerinde ise olaylar çıktı. Mahalle sakinleri taş ve ağaçlarla barikat kurarak Anadolu Bulvarı'nı trafiğe kapatırken, sopalarla da zabıta ekiplerine saldırdı.
5
Mahalle sakinleriyle zabıta ekipleri arasında çıkan kavgaya polis müdahale ederken, bazı vatandaşlar baygınlık geçirdi. Bu arada polis ekipleri olaylara karışan bazı kişileri ise gözaltına aldı.
6
7'den 70 her yaştaki mahalle sakinleri ellerinde taş ve sopalarla iş makinalarına da saldırdı. Polisin müdahale ettiği olaylar 2 saatte ancak kontrol altına alınırken, mahallede gerginlik sürüyor. Çok sayıda polis ekibi mahallede güvenlik önlemleri aldı.
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18

YORUMLAR
500

Son Dakika Ankara'da Taşlı Sopalı Gecekondu Yıkımı - Son Dakika


Advertisement