Ankara Saldırısı Uluslararası Basının Birinci Sayfalarında - Son Dakika

Ankara Saldırısı Uluslararası Basının Birinci Sayfalarında

14.03.2016 13:52

1
Dünyanın birçok yerinde ulusal basın organları baskılarında Ankara'yı kana bulayan saldırıya geniş yer verdi.

2
NYT birinci sayfasından "Türk başkentinde ölümcül patlama" başlığıyla verdiği haberinde şu ifadeleri kullandı:

3
Ankara'nın kalbinde meydana gelen ve 30'u aşkın kişinin can verdiği patlama, ülkeyi istikrarsızlaştıran saldırı silsilesinin sonuncusu.

4
ABD'nin ekonomi ağırlıklı gazetesi Wall Street Journal ise dün Türkiye ve Fildişi Sahili'ni kana bulayan iki saldırıyı fotoğraflarla birinci sayfasından duyurdu. Gazetenin başlık tercihi ise "Ölümcül saldırılar iki kıtada korku yayıyor" oldu.

5
İspanyol El Pais gazetesi, "Bir diğer saldırı, Ankara'da ölüm saçtı" başlığını kullandı.

6
İngiliz Financial Times da ilk sayfasında kısa haberler bölümünde saldırıyı duyurdu.

7
İngiliz Guardian gazetesi ise birinci sayfasında, manşet yanından büyük fotoğrafla duyurduğu haberinde, “Kurtarma ekipleri, dün Türkiye'nin başkenti Ankara'daki patlamanın ardından bir otobüsün enkazını arıyor. Geçen ayki patlamaya yakın bir alandaki bombalı saldırıda en az 34 kişi öldü, 125 kişi de yaralandı” ifadelerini kullandı.

8
İngiliz Independent gazetesi dün akşam Ankara'da düzenlenen ve en az 37 kişinin hayatını kaybettiği saldırıyı manşetinden duyurdu. Independent bugün "Ankara'da yeni terör saldırısı" manşeti ile çıktı. Gazete, saldırının korku uyandırdığını ve Türkiye'nin giderek tehlikeli şekilde istikrarsızlaştığı yönünde endişeleri artıracağını yazdı. Independent'taki Laura Pitel imzalı haberde, Türkiye'nin başkentinin kalbinde intihar saldırısı düzenlendiğine ve bunun Ankara'da 6 aydan kısa bir süre içinde düzenlenen üçüncü saldırı olduğuna dikkat çekiliyor.

9
ABD'nin saygın gazetelerinden Washington Post da korkunç saldırıya birinci sayfasından yer verdi.

Son Dakika Ankara Saldırısı Uluslararası Basının Birinci Sayfalarında - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Maskeyi ağzına değil göğüslerine taktı! 52'lik yıldız çılgın akıma gecikmeli katıldı Böyle işi kim sevmez! Yaptıkları paylaşımla saniyeler içinde milyonlarca lira kazanıyorlar Ermeni askerler cephede kaçacak delik ararken, yavru Paşinyan keyifte! Sosyal medyayı sallıyor 'Kel çoban' efsanesiyle adı duyuldu! Bu mağaraya gelenlerin tek bir ortak özelliği var Taraftarların aklını başından aldı! 48'lik oyuncu Anna Falchi, takımının zaferini soyunarak kutladı