Son Dakika Haberleri: Ankara Saldırısı Uluslararası Basının Birinci Sayfalarında

Ankara Saldırısı Uluslararası Basının Birinci Sayfalarında

4 yıl önce

1
Dünyanın birçok yerinde ulusal basın organları baskılarında Ankara'yı kana bulayan saldırıya geniş yer verdi.

2
NYT birinci sayfasından "Türk başkentinde ölümcül patlama" başlığıyla verdiği haberinde şu ifadeleri kullandı:

3
Ankara'nın kalbinde meydana gelen ve 30'u aşkın kişinin can verdiği patlama, ülkeyi istikrarsızlaştıran saldırı silsilesinin sonuncusu.

4
ABD'nin ekonomi ağırlıklı gazetesi Wall Street Journal ise dün Türkiye ve Fildişi Sahili'ni kana bulayan iki saldırıyı fotoğraflarla birinci sayfasından duyurdu. Gazetenin başlık tercihi ise "Ölümcül saldırılar iki kıtada korku yayıyor" oldu.

5
İspanyol El Pais gazetesi, "Bir diğer saldırı, Ankara'da ölüm saçtı" başlığını kullandı.

6
İngiliz Financial Times da ilk sayfasında kısa haberler bölümünde saldırıyı duyurdu.

7
İngiliz Guardian gazetesi ise birinci sayfasında, manşet yanından büyük fotoğrafla duyurduğu haberinde, “Kurtarma ekipleri, dün Türkiye'nin başkenti Ankara'daki patlamanın ardından bir otobüsün enkazını arıyor. Geçen ayki patlamaya yakın bir alandaki bombalı saldırıda en az 34 kişi öldü, 125 kişi de yaralandı” ifadelerini kullandı.

8
İngiliz Independent gazetesi dün akşam Ankara'da düzenlenen ve en az 37 kişinin hayatını kaybettiği saldırıyı manşetinden duyurdu. Independent bugün "Ankara'da yeni terör saldırısı" manşeti ile çıktı. Gazete, saldırının korku uyandırdığını ve Türkiye'nin giderek tehlikeli şekilde istikrarsızlaştığı yönünde endişeleri artıracağını yazdı. Independent'taki Laura Pitel imzalı haberde, Türkiye'nin başkentinin kalbinde intihar saldırısı düzenlendiğine ve bunun Ankara'da 6 aydan kısa bir süre içinde düzenlenen üçüncü saldırı olduğuna dikkat çekiliyor.

9
ABD'nin saygın gazetelerinden Washington Post da korkunç saldırıya birinci sayfasından yer verdi.Haber Yayın Tarihi: 14.03.2016 01:52 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Meraklı Köfteci'nin Fatma'sı Gölgen Bengü'ye, bir de şimdi bakın! Mesleğini duyan kulaklarına inanamıyor Dünyanın en sağlıklı şehirleri açıklandı! Listede Türkiye'den 5 il var 'Çakma Atatürk'lerin ekmek kavgası! 'En çok ben benziyorum' diye birbirlerine girdiler 17 yaşındaki genç kızın mükemmeliyetçiliği sonu oldu! Kendini asarak öldürdü Sıcak suya ekleyip için! Cinsel güce güç katıyor, erkeklerin gizli sorununa derman oluyor!