Anna Kournikova İstanbul Fashion Week'te - Son Dakika

Anna Kournikova İstanbul Fashion Week'te

24.08.2010 17:49

1
Tenis kortlarından sonra modelliğe de adım atan dünyaca ünlü Rus tenisçi Anna Kournikova İstanbul Fashion Week'in konuğu olarak İstanbul'a geldi.
2
Air France Havayolları'na ait bir uçakla saat 14.15'de Paris'ten İstanbul'a gelen Anna Kournikova gazetecilerin sorularını yanıtsız bıraktı. Korumalar eşliğinde Atatürk Havalimanı'ndan ayrılan Kournikova, daha sonra konaklayacağı Çırağan Sarayı'na hareket etti.
3
Çırağan Sarayı'nda konaklayacak olan ünlü tenisçi Kournikova bir defile izleme ve basın toplantısı düzenleme karşılığında 20 bin Euro alacak.
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Kournikova defileyi bakan Çağlayan ile birlikte izledi 25-28 Ağustos 2010 tarihleri arasında İTÜ Taşkışla Kampüsü'nde gerçekleştirilecek "İstanbul Fashion Week'in açılış töreni 9.Koza Genç Moda Tasarımcıları yarışması ödül töreni ile gerçekleşti. Açılışa Devlet Bakanı Zafer Çağlayan ve tenis kortlarından modelliğe adım atan Anna Kournikova da katıldı. Soruları yanıtlayan Rus güzel, "Burada bulunmaktan çok büyük heyecan duyuyorum. Burası son birkaç yıldır çok büyümüş.
14
Töreni dört gözle bekliyorum. Çok güzel olacak. Bu ülkeyi çok seviyorum ve moda gösterisini bekliyorum" dedi. "Bir Türk modacının kıyafetini giyip giymeyeceği" sorusuna Kornikova, üzerine bir Arzu Kaprol kıyafeti olduğunu söyleyerek yanıt verdi. Moda dünyasına genç tasarımcılar kazandırmak amacıyla düzenlenen "Koza Genç Moda Tasarımcıları Yarışması"nda dereceye girenler belli oldu.
15
İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birliklerinin organize ettiği, İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı'nın katkısıyla, İstanbul Fashion Week 2010, İstanbul Moda Akademisi ve Elle Türkiye işbirliğiyle gerçekleştirilen yarışmanın finali, İTÜ Taşkışla binasında yapıldı. Jürinin ikinci ön elemesiyle "deri" kategorisinden 8, "hazır giyim" kategorisinden 17 finalistin koleksiyonları düzenlenen defileyle jürinin ve konukların beğenisine sunuldu.
16
Jüri, "hazır giyim" kategorisinde, "Doğduğum Yer Doyduğum Yer Kendimi Koyduğum Yer" isimli çalışmasıyla Nil Kandemir, "Suprematizm" adlı çalışmasıyla Burçak Ceylan ve "Spaghetti Junction" isimli çalışmasıyla Esra Ayşe Akkaya'yı ödüle layık gördü. "Deri" kategorisinde ise "Derinliğin Sessizliği" adlı çalışmasıyla Meltem Özbek ve "Koru Kendini" isimli çalışmasıyla Özgür Fırat ödüllendirildi.
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41

Son Dakika Anna Kournikova İstanbul Fashion Week'te - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Günden güne eriyor! Sosyetik güzel Süreyya Yalçın'ın son hali korkuttu Rapunzel'e meydan okuyor! 15 yıldır saçlarına makas değdirmedi Su üstünde yürüyen sihirbaz kendini ifşa etti! Yaptığı hile şeytanın bile aklına gelmez 16 yaşındaki çocuk, hamile bıraktığı sevgilisini parçalara bölüp çöpe attı Kadın kahramanlar, Hakkari'nin sert coğrafyasında PKK'ya göz açtırmıyor