Son Dakika Haberleri: Anne Fil Yavruları Kurtarmak için Fillere Saldırdı

Anne Fil Yavruları Kurtarmak için Fillere Saldırdı

5 yıl önce

1
Botswana'da çekilen bu fotoğraflar, tam 18 sırtlanın saldırısına uğrayan yavrusunu kurtarmaya çalışan anne filin dramatik mücadelesini yansıtıyor

2
Anne fil, yavrusunun etrafını sarıp üzerine atılmaya çalışan sırtlanlara duraksamadan saldırdı.

3
Anne fil, yavrusunun etrafını sarıp üzerine atılmaya çalışan sırtlanlara duraksamadan saldırdı.

4
Tüm bu mücadele sırasında yavru fil kuyruğunu kaybetse de, annesinin sayesinde hayatta kalabildi.

5
6
7
8
9
İspanya'daki bir hayvanat bahçesinde bebeğiyle yürüyüş yapan anne fil yavrusunun çamura battığını görünce yardıma koştu. Yavrunun annenin hortumuyla hayata tutunuşu o sırada bölgede bulunan doğal yaşam fotoğrafçısının objektifine yansıdı.

10
İspanya'nın Cantabria bölgesinde bulunan Cabarceno doğal yaşam parkında gezenler anne ve yavrusu arasında gelişen duygusal bir ana şahit oldu.

11
Yavrusuyla yürüyüşe çıkan anne fil oğlunun çamura battığını fark edince soluğu onun yanında aldı. Hortumunun yardımıyla yavrusunu yüzeye çeken fil o sırada orada bulunan doğal yaşam fotoğrafçısı Marina Cano tarafından görüntülendi.

12
13
Doğal hayatı koruma görevlileri normalde insanlar tarafından yaratılmış bir sorun olmadığı sürece, doğayı mümkün olduğunca kendi akışına bırakma politikasını benimsiyorlar.

14
Ancak bu defa oturup, anne fil ve yavrusunun korkunç bir şekilde ölmesine izin vermediler.

15
Zambia'da bulunan Kapani Gölü düzlüklerinde görev yapan doğal hayatı koruma görevlilerinin müdahele etmeden önce, ait oldukları fil sürüsü anne fil ve yavrusunu kurtarmaya çalıştı.

16
Ama başarısız olunca, ekip müdahale etti ve sürü de ağaçların karşı tarafında beklemeye başladı.

17
Göldeki çamurun hızla kuruması nedeniyle, kurtarma zamana karşı yarışa dönüştü. Sonunda yavrunun gövdesinin altından bir halat geçirildi ve çekme işlemi başladı. Kurtarma girişimlerine karşın yavru annesinden ayrılmak istemediği için geri döndü ve yeniden çamura saplandı.

18
Sonunda yavruyu çamur mezardan çekip çıkardılar.

19
Fil kuzeninin bağırışlarını duyan yavru ona doğru koşmaya başladı.

20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
Alaska'da çekilen bu fotoğraflar, kurt sürüsünün saldırısına uğrayan yavrusunu kurtarmaya çalışan anne geyiğin dramatik mücadelesini yansıtıyor.

30
Anne geyik, yeni doğan yavrusuyla birlikte kurt sürüsüne yakalandı.

31
Küçük bir gölette yavrusunu korumak için kurtlarla mücadele eden geyik, sonunda çaresiz kaldı.

32
Geyiğin yavrusunu kapan kurtlar hayvanın çaresiz bakışları altında yavruyu parçalayıp yedi.

33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51Haber Yayın Tarihi: 10.06.2015 11:21 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Dünyayı ikiye bölen tartışma! Yıkayarak mı, silerek mi temizlenmeli? Kuzey Yıldızı İlk Aşk'ın mavi gözlü hırçın güzeli bakın kaç yaşında! Nefes alamıyor diye soluğu hastanede aldı! Burnundan çıkan şey doktorları bile şoke etti Sivas'ta şaşkına çeviren görüntü! Gören 'Çin Seddi gibi' diyor MasterChef'in yakışıklı İtalyan şefi Danilo Zanna'nın eşi Türk çıktı!