Anne Sütü Benzersiz Bir Besindir! - Son Dakika

Anne Sütü Benzersiz Bir Besindir!

11.04.2014 18:21

Bebeğinizi ilk 6 ay yalnızca anne sütü ile besleyin!

1
Uzmanlar, anne sütünün bağışıklık sisteminin kuvvetlendirilmesinde, enfeksiyondan korunmada,en etkili yöntem olduğunu belirtiyor.
2
Anne sütü, yenidoğanda büyüme ve gelişme için gerekli olan tüm sıvı, enerji ve besin öğelerini içeren, yararlılığı yüksek, sindirimi kolay doğal bir besindir.
3
Anne sütü ve emzirmenin hem bebek hem de anne için, başta beslenme olmak üzere, sağlık, bağışıklık, gelişimsel, psikolojik, sosyal ve ekonomik yönden çok sayıda yararları bulunmaktadır.
4
Her canlının sütünün kendisine ve bebeğine özel olmasının anne sütünü yavrusu için benzersiz bir besin maddesi yapar!
5
Bebeğin o anda ihtiyaç duyduğu tüm maddeler yalnızca kendi annesinin sütünde bulunmaktadır.
6
formüle mamalardan (kutu veya şişe mamalar) farklı olarak, anne sütünün içeriği, bebeğin sürekli değişen ihtiyaçlarını karşılamak için sürekli değişir ve yenilenir.
7
Anne sütünün sabah saatlerindeki bileşimi akşamüzeri bileşiminden, bebeğin birinci ayındaki bileşimi yedinci ayınkinden farklıdır.
8
Anne sütünün, bebeğin ilk altı ay ihtiyacı olan protein, yağ, demir, vitamin gibi her türlü besin değerine içeren ideal besin kaynağı olmasının yanında, bebeği her tür enfeksiyondan koruyucu özelliği vardır.
9
Anne sütü bebeğinin hazmını kolaylaştırır, kaynatılmasına veya ısıtılmasına gerek yoktur.
10
Daima taze, temiz ve bebeğe vermek üzere hazırdır. Doğumdan sonra ilk 5 günde salgılanan süte kolostrum denir.
11
Kolostrumda, olgun (mature) süte oranla daha fazla bulunan antienfektif öğeler, A vitamini, sodyum ve çinko bebeği ilk birkaç gün içerisinde enfeksiyonlardan korumaktadır.
12
İlk altı ay sonrası ek gıdalarla beslenmenin yapılması ve her iki dönemde yeterli beslenme sağlanmasıyla beş yaş altındaki her 5 bebeğin birinin yaşamını kurtarmanın mümkün olduğu ifade ediliyor.

Son Dakika Anne Sütü Benzersiz Bir Besindir! - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Müstehcen pozlarıyla milyonlarca takipçisini mest eden fenomene Tiktok'tan kötü haber Yıldız futbolcu McKennie, gözlerini Can Yaman'ın sevgilisi Diletta'nın kalçalarından alamadı Sahilde yürüyüş yaparken başına talih kuşu kondu! Bulduğu cisim ona 2 milyon kazandıracak Kurtuluşu mucize! Kaybolan yaşlı kadın ormandan gelen sesle bulundu İstanbul'un göbeğinde ama çok az kişi biliyor! Yıllardır cam fanusların içinde saklanıyorlar