Antalya Kemer'de Minibüs Uçuruma Uçtu - Son Dakika

Antalya Kemer'de Minibüs Uçuruma Uçtu

07.10.2010 22:06

1
Kemer karayolundaki kaza yerinde incelemelerde bulunan Antalya Vali Yardımcısı Turan Eren, otel personelini taşıyan minibüsün, önünde seyreden bir kamyondan demir parçası düşmesi sonucu sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiğini ve 30 metre derinliğindeki uçuruma yuvarlandığını belirtti.
2
Minibüsün çok çetin ve kurtarılması zor bir yere uçtuğunu belirten Eren, "Minibüsün düştüğü yer taşlık ve ormanlık bir alan ama ekipler çok iyi çalıştılar ve gerçekten iyi müdahale ettiler. Gereken her şey yapıldı
3
Takdir edilir bir çalışma yapıldı. Ölü sayısı çok daha fazla olabilirdi. Kaza çok kötü bir yerde olmuş" diye konuştu.
4
Kazada ölenlerin sayısı 4 olarak belirlenirken, 24 kişide çeşitli hastanelerde tedavi altına alındı.
5
Kaza sırasında Nazire Yalçın (45), Rıfat Yılmaz (46), Özlem Dönmez (31) otobüsün altında sıkışarak can verirken üzerinden kimlik çıkmayan bir otel personeli de yaralı olarak götürüldüğü Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde yaşamını yitirdi.
6
Bu personelin kimliğinin tespit edilmesine çalışılıyor.
7
Kazada yaralanan Behice Erdem (24), Yeter Fırat, Aslı Delikara ve Cuma Yanmaz (31) Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde, Bilal Cihan (24), Mehmet Balamir Akpınar (25), Zafer Aldemir (34), Umut Çağla Kara (25), Erdoğan Yılmaz (57), Eyüp Şen ve Senem Sarıgül Atatürk Devlet Hastanesi'nde, Ünal Gürsoy (27) da Özel Anadolu Hastanesi'nde tedaviye alındı.
8
Bu personelin kimliğinin tespit edilmesine çalışılıyor.
9
Metin Güner (Sürücü), Siddi Yıldırım, Şafak Pala, Fırat İnal, Abdülkadir Yılmaz, Gülnaz Sarıkaya, Yaşar Soycan, Özlem Göze, Hacı Aydoğdu, Şenay Batur, Hüseyin Bulut, Elif Ayaz ve İsmail Güçlü ise Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.
10
Kemer'den Antalya'ya gelirken, kaza yerinden geçtiği sırada kalabalığı görüp tesadüfen duran otelin sahibi Erdal Tontu ise kaza yapan aracın kendi otelinin servis minibüsü olduğunu öğrenince şok yaşadı.
11
Uzun süre kazayı anlamak için uğraşan turizmci Tontu, "Yardım etmek için durmuştum, kendi otelimin servisi çıkınca ne yapacağımı bilemedim" dedi.
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33

Son Dakika Antalya Kemer'de Minibüs Uçuruma Uçtu - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Yetkililer itiraf etmek zorunda kaldı! Salgının kontrolden çıktığı ABD'de cesetler kamyonlarda saklanıyor Neye niyet neye kısmet! Çeyizini düzebilmek için işe girdi, hiç durmadan 66 yıldır çalışıyor İrem Derici'den günlerce konuşulacak itiraf: İşsiz kalırsam göğüslerimi satacağım Kahve siparişi veren kadın, bardağında yazan not karşısında şoka uğradı Futbolcu eşini öve öve bitiremeyen ünlü modelin yatak itirafı takipçilerini şaşkına çevirdi