Antik şehri Machu Picchu'da iğrenç olay! 4 yıl hapis cezası isteniyor - Son Dakika

Antik şehri Machu Picchu'da iğrenç olay! 4 yıl hapis cezası isteniyor

18.01.2020 11:34

Dünyanın Yeni Yedi Harikası'ndan biri olarak seçilen Peru'nun antik şehri Machu Picchu'daki tapınakta insan dışkısı bulunduktan sonra bölgedeki bir grup turist, dört yıl hapis cezası ile karşı karşıya kaldı.

1
Machu Picchu Tapınağı'nı gezmeye gelen altı gezgin, tapınakta yasak bölgede yakalandıktan sonra tutuklandı.
2
France 24 televizyon kanalının haberine göre, Fransız, Brezilyalı, Arjantin ve Şilili bir grup turist, ziyaretin yasak olduğu 'Temple of Sun'a (Güneşin Tapınağı) girdikten sonra bölge güvenliği tarafından yakalandı.

3
Bu tapınak, Machu Picchu'da bulunan dini bir nokta ve burayı korumak için normalde gezginlerin girmesine izin verilmeyen bir alan.
4
İnsan dışkısı ele verdi!
İnsan dışkısı ele verdi!
Buna rağmen insan dışkısı, kutsal bölgede bulundu ve bölgedeki turistler de Peru'nun kültürel mirasını tahrip etmekle suçlanmış oldu.
5
Aynı zamanda alanda, yerde bir yarık ile taş duvardan düşen parçalar bulundu. Taş duvarın tahrip olup kırılan kısmı ise yere düşerek zemini de zedelemiş oldu.
6
Yerel medyaya konuşan Cusco bölgesindeki görevli polis memuru Wilbert Leyva, şu açıklamalarda bulundu: "Altı turist, nezaret altına alındı ve Devlet Bakanlığı tarafından kültürel mirasa karşı suç işlemekten dolayı gözaltına alındı. Eğer suçlu bulunurlarsa, en az dört yıl hapis yatabilirler.

7
Yetkililer konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: Bölgedeki tapınakta bir taşın üstünde kırık bir parça ve zeminde bir yarık oluşmasına sebep olan duvardan bir parça bulduk. Ayrıca tarihi tapınağın içerisinde dışkılar bulduk."

Son Dakika Antik şehri Machu Picchu'da iğrenç olay! 4 yıl hapis cezası isteniyor - Son Dakika


YORUMLAR (2)
  • DEİST.: GAVURUN ANLAMINI BİLİYORMUSUN ? nereden bu kanıya vardın ? müslüman olmayanlar GAVUR yani inançsız olmuyor. hangi inancın daha doğru olduğunu sadece tanrı bilir. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır

Diğer Galeriler

Evli öğretmen, öğrencisiyle ilişkiye girdikten sonra polise teslim oldu Yıllar sonra ekranlara dönen Memoli yeni imajıyla tam not aldı Bahçıvan evin hanımına göz dikti! Önce tecavüz edip sonra gözünü kırpmadan öldürdü Müstehcen pozlarıyla milyonlarca takipçisini mest eden fenomene Tiktok'tan kötü haber Yıldız futbolcu McKennie, gözlerini Can Yaman'ın sevgilisi Diletta'nın kalçalarından alamadı