Antik şehri Machu Picchu'da iğrenç olay! 4 yıl hapis cezası isteniyor - Son Dakika

Antik şehri Machu Picchu'da iğrenç olay! 4 yıl hapis cezası isteniyor

18.01.2020 11:34

Dünyanın Yeni Yedi Harikası'ndan biri olarak seçilen Peru'nun antik şehri Machu Picchu'daki tapınakta insan dışkısı bulunduktan sonra bölgedeki bir grup turist, dört yıl hapis cezası ile karşı karşıya kaldı.

1
Machu Picchu Tapınağı'nı gezmeye gelen altı gezgin, tapınakta yasak bölgede yakalandıktan sonra tutuklandı.
2
France 24 televizyon kanalının haberine göre, Fransız, Brezilyalı, Arjantin ve Şilili bir grup turist, ziyaretin yasak olduğu 'Temple of Sun'a (Güneşin Tapınağı) girdikten sonra bölge güvenliği tarafından yakalandı.

3
Bu tapınak, Machu Picchu'da bulunan dini bir nokta ve burayı korumak için normalde gezginlerin girmesine izin verilmeyen bir alan.
4
İnsan dışkısı ele verdi!
İnsan dışkısı ele verdi!
Buna rağmen insan dışkısı, kutsal bölgede bulundu ve bölgedeki turistler de Peru'nun kültürel mirasını tahrip etmekle suçlanmış oldu.
5
Aynı zamanda alanda, yerde bir yarık ile taş duvardan düşen parçalar bulundu. Taş duvarın tahrip olup kırılan kısmı ise yere düşerek zemini de zedelemiş oldu.
6
Yerel medyaya konuşan Cusco bölgesindeki görevli polis memuru Wilbert Leyva, şu açıklamalarda bulundu: "Altı turist, nezaret altına alındı ve Devlet Bakanlığı tarafından kültürel mirasa karşı suç işlemekten dolayı gözaltına alındı. Eğer suçlu bulunurlarsa, en az dört yıl hapis yatabilirler.

7
Yetkililer konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: Bölgedeki tapınakta bir taşın üstünde kırık bir parça ve zeminde bir yarık oluşmasına sebep olan duvardan bir parça bulduk. Ayrıca tarihi tapınağın içerisinde dışkılar bulduk."

YORUMLAR (2)
  • DEİST.: GAVURUN ANLAMINI BİLİYORMUSUN ? nereden bu kanıya vardın ? müslüman olmayanlar GAVUR yani inançsız olmuyor. hangi inancın daha doğru olduğunu sadece tanrı bilir. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
500

Son Dakika Antik şehri Machu Picchu'da iğrenç olay! 4 yıl hapis cezası isteniyor - Son Dakika


Advertisement