Antik şehri Machu Picchu'da iğrenç olay! 4 yıl hapis cezası isteniyor - Son Dakika

Antik şehri Machu Picchu'da iğrenç olay! 4 yıl hapis cezası isteniyor

1 ay önce

Dünyanın Yeni Yedi Harikası'ndan biri olarak seçilen Peru'nun antik şehri Machu Picchu'daki tapınakta insan dışkısı bulunduktan sonra bölgedeki bir grup turist, dört yıl hapis cezası ile karşı karşıya kaldı.

1
Machu Picchu Tapınağı'nı gezmeye gelen altı gezgin, tapınakta yasak bölgede yakalandıktan sonra tutuklandı.
2
France 24 televizyon kanalının haberine göre, Fransız, Brezilyalı, Arjantin ve Şilili bir grup turist, ziyaretin yasak olduğu 'Temple of Sun'a (Güneşin Tapınağı) girdikten sonra bölge güvenliği tarafından yakalandı.

3
Bu tapınak, Machu Picchu'da bulunan dini bir nokta ve burayı korumak için normalde gezginlerin girmesine izin verilmeyen bir alan.
4
İnsan dışkısı ele verdi!
İnsan dışkısı ele verdi!
Buna rağmen insan dışkısı, kutsal bölgede bulundu ve bölgedeki turistler de Peru'nun kültürel mirasını tahrip etmekle suçlanmış oldu.
5
Aynı zamanda alanda, yerde bir yarık ile taş duvardan düşen parçalar bulundu. Taş duvarın tahrip olup kırılan kısmı ise yere düşerek zemini de zedelemiş oldu.
6
Yerel medyaya konuşan Cusco bölgesindeki görevli polis memuru Wilbert Leyva, şu açıklamalarda bulundu: "Altı turist, nezaret altına alındı ve Devlet Bakanlığı tarafından kültürel mirasa karşı suç işlemekten dolayı gözaltına alındı. Eğer suçlu bulunurlarsa, en az dört yıl hapis yatabilirler.

7
Yetkililer konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: Bölgedeki tapınakta bir taşın üstünde kırık bir parça ve zeminde bir yarık oluşmasına sebep olan duvardan bir parça bulduk. Ayrıca tarihi tapınağın içerisinde dışkılar bulduk."

Haber Yayın Tarihi: 18.01.2020 11:34 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Defalarca bıçak altına yatan Ken Bebek, yüzündeki morluklarla görenleri korkuttu Türkiye'nin en yaşanabilir şehri hangisi? Ortaya çıkan sonuç şaşırttı Tadilat yaparken okulun duvarında tesadüfen bulunan 63 yıllık cüzdanın içinden çıkanlar şoke etti Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, açılışını yapacağı Millet Kütüphanesi'ndeki 16 sütun bakın ne anlama geliyor! 32 yaşındaki adam 'Estetik durmuyor' diyerek erkeklik organını aldırdı