Son Dakika Haberleri: Apple logosunun ardındaki karanlık hikayeyi biliyor musunuz?

Apple logosunun ardındaki karanlık hikayeyi biliyor musunuz?

2 ay önce

Dünyaca ünlü bilişim şirketi Apple'ın ısırılmış elma logosu, bakın hangi karanlık sırrı temsil ediyor.

1
2
Dünyanın en popüler bilişim şirketinin ısırılmış elma logosu, gizem dolu hikayesiyle II. Dünya Savaşı'na dayanıyor.
3
Ancak savaşın seyrini değiştiren dahi matematikçi Turing bir eşcinsel ve üniversitedeki odasında erkek bir öğrenciyle basılıyor.
4
O dönemde, İngiltere yasalarına göre eşcinsellik büyük bir suçtu ve Turing'e iki alternatif sunuldu.
5
Bunlardan biri uzun süreli hapis cezası, ikincisi ise ilaç tedavisiyle hadımlaştırılmak.
6
Ünlü bilim adamı Alan Turing, Almanların kullandığı Enigma isimli şifreyi çözünce, Alman denizaltıları zor durumda kalıyor ve Almanların Londra üzerinde gerçekleştirdikleri bombardımanlar bir işe yaramamaya başlıyor.
7
Turing'e her iki yolda katlanılamaz geliyor ve bir elmanın içine, bir gergedanı dahi saniyeler içinde öldürebilecek güçte zehir enjekte ederek intihar ediyor.


8
Turing'in cesedinin yanında, yalnızca bir ısırık alınmış bir elma göze çarpıyor.
9
Bu hikayeden çok etkilenen Macintosh firmasının, dahi matematikçi Alan Turing'in intihar elmasını logo yapmaya karar verdiği düşünülüyor ancak kendileri bu konuyla ilgili konuşmamayı seçiyor.Haber Yayın Tarihi: 25.09.2019 08:22 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Ünlü şarkıcıdan çıplak protesto! Bir anda ceketini açıp, göğüslerini gösterdi Cinsel ilişkiye girdiğiniz kişiye dikkat! Korkunç hastalık Türkiye'de sinsi sinsi yayılıyor 10 yaşındayken 'Küçük Ceylan' olarak ünlenmişti! Yeni imajı sosyal medyayı salladı Burnunun ucunda çıkan noktayı ben sanmıştı! Gerçeği öğrenince dünyası başına yıkıldı Latin güzeli Jennifer Lopez, uğradığı cinsel tacizi anlattı: Göğüslerini aç!