Apple Yeni iPhone'u Tanıtıyor - Son Dakika

Apple Yeni iPhone'u Tanıtıyor

07.09.2016 10:50

1
Apple, bugün düzenlenecek 2017 ürün lansmanında yeni model iPhone'u tanıtmaya hazırlanıyor. Beklenen özelliklerin listesini derledik.
Apple, bugün düzenlenecek 2017 ürün lansmanında yeni model iPhoneu tanıtmaya hazırlanıyor. Beklenen özelliklerin listesini derledik.
Teknoloji devi Apple, 2017 yılında üreteceği ürünlerinin tanıtımı için düzenlenen etkinlikte, 7 Eylül'de iPhone ve Apple Watch gibi popüler cihazlarının yeni modelleriyle tüketicilerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

ABD'nin San Francisco kentinde düzenlenecek etkinlik öncesi, her sene olduğu gibi yeni iPhone cihazının özellikleri ve görünümü üzerine spekülasyonlar yapıldı, cihaza ait olduğu ve 'sızdırıldığı' iddia edilen görüntüler internette dolaştı.

iPhone model akıllı telefonlarının yeni versiyonuna dair internette dolaşan tahminler ve bilgiler, yeni cihazın kulaklık girişinin olmayacağı, kablosuz kulaklığa geçileceği, ana ekran tuşunun dokunmaya duyarlı olacağı ve 'Plus' versiyonunda çift kamera kullanılacağı yönünde.

2
Beklenen özelliklerin listesi
Beklenen özelliklerin listesi

- Öncelikle, isminin iPhone 7 olacağı dahi kesin olmayan ürünün, büyük ölçüde iPhone 6 görünümünde olacağının tahmin edildiğini belirtelim.

3
Uzun süredir konuşulan değişim, kulaklık girişinin kaldırılmasıydı. Artık Bluetooth bağlantılı kulaklıklar tercih edilecek. Geçiş sürecinde kullanıcıların rahatı için şöyle bir ara parça bekleniyor:

4
Yeni versiyonda da yine iPhone 6'da olduğu gibi iki farklı boyut olması tahmin ediliyor: Normal ve Plus. 32, 128 ve 256 GB depolama alanları ön görülüyor. Plus modelinde 3 GB RAM ve A10 işlemci yongası olması bekleniyor.

5
Standart boyut 4,7 inçlik modelin kamerasının daha büyük olması bekleniyor. Ayrıca cep telefonu kameralarında pek görülmeyen bir özellik olan Optik Zoom özelliği eklenecek, yani fotoyu çektikten sonra da odak ayarı yapılabilecek.

6
Plus modelinin çift kamerası olacak. Çift kameralardan biri geniş açılı, diğeri dar açılı olacak. Ayrıca kamera flaşı artık iki değil 4 LED ampulden oluşacak; ikisi canlı renkler, ikisi sıcak renklerin belirginliğini sağlayacak. Böylece fotoların renkleri daha belirgin olacak. Loş ışıkta çekilen görüntülerin de daha parlak olması sağlanacak.

7
Güvenilir kaynaklardan Mark Gurman'a göre cihazla birlikte tam uyumlu kablosuz kulaklıklar da tanıtılacak ancak bu ürün ayrı satılacak:

8
Bloomberg'e konuşan Gurman ayrıca yeni modelde ana ekran tuşunun artık dokunmatik olacağını iddia etti:

9
Ve belki de en çarpıcı iddialardan birisi de yeni model iPhone'un su geçirmez olacağı yönünde:

10
Yeni modelde geniş bir renk yelpazesi bekleniyor:
Yeni modelde geniş bir renk yelpazesi bekleniyor:

"10. yıldönümünü bekleyin"

Jackdaw Araştırma Kurumu'ndan Jan Dawson, yeni iPhone'un görünüşünün değişmeyeceğini, şirketin bir sonraki üretimde köklü bir değişiklik yapacağını öngörüyor. iPhone cihazının satışları bu yıl ilk defa art arda iki çeyrekte de düştü. Dawson, şirketin yeni modelden de yüksek kar edemeyeceğini düşünüyor.

Pek çok teknoloji blog yazarı, kullanıcılara bu modeli satın almamalarını tavsiye ediyor. Nedeni ise gelecek yıl Apple'ın kuruluşunun 10. yıldönümü olması. Araştırmacılar, şirketin yeni teknoloji ve dizaynı 10. yıldönümü için sakladığını tahmin ediyor.

YORUMLAR
500

Son Dakika Apple Yeni iPhone'u Tanıtıyor - Son Dakika


Advertisement