Ardahan'da kelebeklerin 'ölüm uçuşu' görsel şölene dönüştü! Vatandaşlar dakikalarca bu anı izledi - Son Dakika

Ardahan'da kelebeklerin 'ölüm uçuşu' görsel şölene dönüştü! Vatandaşlar dakikalarca bu anı izledi

Ardahan'da Kura Nehri kıyısında yüz binlerce beyaz kelebeğin her yıl tekrarlanan ve adeta görsel şölene dönüşen "ölüm uçuşu" beş gündür artarak devam etti. Olaya şahit olan Ardahanlılar ise telefonlarına sarılıp bu anları kaydettiler.

1
Kentte çoğunlukla Kura Nehri kıyısında toplanan ve bir gün süren kısa ömürleri yüzünden "bir günlükler" ya da "Mayıs sineği" olarak da adlandırılan beyaz renkli kelebekler, özellikle havanın kararmasıyla Ardahan Köprüsü ile Ardahan Kalesi'nin alt kısmındaki aydınlatma lambalarının etrafını sarmaya başlıyor.
2
Gece saatlerine kadar toplanmayı sürdüren kelebeklerin sayısı dakikalar içinde yüz binlere ulaşıyor. Topluca yığılmaları adeta kar yağışını andırıyor.
3
Aydınlatma lambaları etrafından toplanan yüz binlerce kelebek, köprü üstünde topluca yaklaşık 30 dakika uçtuktan sonra ölüm uçuşuyla hayatını noktalıyor.
4
Kelebeklerin beş gün önce başlayan ve her gün artarak devam eden ölüm uçuşları, bugün yüz binlerce kelebeğin bir araya gelip uçuşmasıyla adeta görsel şölene dönüştü.
5
Vatandaşlar dakikalarca kelebekleri izledi
Vatandaşlar dakikalarca kelebekleri izledi
Vatandaşlardan Aytaş Ulutaş, ilk haber aldıktan sonra hemen Ardahan Köprüsüne gelerek kelebekleri izlediklerini söyledi.Böyle bir anı bizzat seyrederek yaşamak istediklerini dile getiren Ulutaş, "Çocuklarla birlikte gelip bu anı izledik. Özellikle çocuklar da izlemeyi çok istedi. Geldik ve gördük. İlginç bir durum. Görsel şölen adeta." ifadelerini kullandı.
6
Özgür Açıkyıldız da beş gün boyunca izlemeye çalıştığını, ancak bugün çok daha fazla kelebeği görme şansı bulduğunu anlattı.
7
8
9
10
11
12
13

Haber Yayın Tarihi: 21.08.2020 09:38

Son Dakika Ardahan'da kelebeklerin 'ölüm uçuşu' görsel şölene dönüştü! Vatandaşlar dakikalarca bu anı izledi - Son Dakika

YORUMLAR (5)
  • Ferhat : Kelebeklerin hayata veda edişi çok trajikomik bir durum. Bana hiç de şölen gibi gelmedi. Sadece acı ve hüzün verdi. Demekki dağ keçilerinin bir tepeden aşağı peşpeşe atlamalarından da büyük keyif alıyorsunuz. Cevap Yaz 3 1 Yayından Kaldır
  • diyojen: BAŞKA ÜLKE OLSA YOL TRAFİĞE KAPATILIR YA DA ÖNLEM ALINIR. BİZİMKİLER ARAÇLARIYLA ÇİĞNEYE ÇİĞNEYE GİDİYORLAR AHLA ALLAH Cevap Yaz 4 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Diğer Galeriler

Bir kez gelen bir daha kopamıyor! İğneada'daki longoz ormanı eşsiz güzelliğiyle büyülüyor Bağışıklığı demir gibi yapan yeşil mucize: Arpa çimi Scarlett Johansson arabada cinsel ilişkiye girdiğini itiraf etti! İşte ünlülerin cinsel hayat sırları Libidoyu tavan yaptırıyor! İşte afrodizyak etkili yiyecekler Lise öğrencisi, uyuşturucu almak istediği 4 kişi tarafından cinsel istismara uğrayıp öldürüldü