Ardahan ve Kars'ın 10 bin yıllık görülesi güzelliği: Akçakale Adası ve taş evleri - Son Dakika

Ardahan ve Kars'ın 10 bin yıllık görülesi güzelliği: Akçakale Adası ve taş evleri

27.08.2020 10:40

Kars ile Ardahan sınırlarında bulunan ve Neolitik dönemden günümüze pek çok mimari yapıların kalıntılarının bulunduğu Akçakale Adası görüntüsüyle büyülüyor.

1
Çıldır Gölü'nde bulunan adalardan birisi olan ve doğal güzelliklerinin yanı sıra 10 bin yıllık tarihin izlerini taşıyan Akçakale Adası Neolitik dönemden günümüze pek çok mimari yapının kalıntılarını bünyesinde barındırıyor.
2
Kars'a 85 kilometre Ardahan'a 73 kilometre, uzaklıkta bulunan Akçakale Adası, görenleri adeta mest ediyor.
3
Dört mevsim yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeri olan Çıldır Gölü, pandemi sürecinde rağmen vatandaşların uğrak yeri olarak dikkat çekiyor.

4
Akçakale köyü girişinde bulunan ve köyden adını alan Akçakale Adası havadan görüntülenirken, adadaki 10 bin yıllık taş dam evlerin izleri ise hala duruyor.
5
Akçakale Adası, yaz mevsimiyle birlikte kapılarını ziyaretçilere açarken, tarihi taş dam evlerinin koruma altına alınarak Kars ve Ardahan turizmine kazandırılması bekleniyor.
6
7
8

Son Dakika Ardahan ve Kars'ın 10 bin yıllık görülesi güzelliği: Akçakale Adası ve taş evleri - Son Dakika


YORUMLAR (8)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Diğer Galeriler

Oğlunun doğum gününde çıplak poz paylaşan Ganalı artist, hapis cezasına çarptırıldı Siyah en çok ona yakıştı! Sibel Can'ın kızı Melisa Ural zarafetiyle göz kamaştırdı "Duş alırken komşularımız bizi gözetliyor" diyen kadının çözümü de ilginç oldu Hayaletler ve perilerin dokuduğu söyleniyordu! Dünyada kimsenin nasıl üretileceğini bilmediği tarihi kumaş: Dakka muslini Ülkesinden kaçmak için uçağın iniş takımına gizlenen adamın korkunç sonu! Yetkililer dondu kaldı