Son Dakika Haberleri: Arka Bahçeyi Kazınca Şoke Oldu

Arka Bahçeyi Kazınca Şoke Oldu

8 yıl önce

1
İngiltere'nin Herdfortshire kentine bağlı Munch Hadman kasabasında yaşayan David Murray, arka bahçesinde 2. Dünya Savaşı boyunca 10 bin Alman askerin tutsak edildiği bir esir kampı keşfetti.
2
39 yaşındaki Alman tesisatçı tek katlı ahşap evinin arka bahçesini kazarken önce bir asker künyesi buldu.
3
Sonrasında olayı araştırmak için ev sahibinden izin alan Murray, yaklaşık bir saatlik kazı işleminin ardından Alman tutsaklara ait eski şişeler, üniforma düğmeleri, 1930'lu yıllardan kalma retro parfüm şişesi ve kullanılmış cephaneyle karşılaştı.
4
Murray'in bahçesinde buldukları bu kadarla da sınırlı değil. Alman adam, bahçesinde bir de patlamamış bir el bombası bulduğunu belirtirken bombanın daha sonra RAF tarafından imha edildiğini söylüyor.
5
Murray, "Ne olduğunu anlamadım bile. Bugüne kadar filmlerde gördüğümüz el bombalarının hiç birisine benzemiyordu.' dedi.
6
Wynches Kampı olarak bilinen kamp 1939 yılında açıldı ve ilk olarak İtalyan mahkumlara, ardından da kimisinin 1947 yılına kadar ayrılmadığı Alman mahkumlara ev sahipliği yaptı.
7
Tarihçiler, kampın ayrıca İngiltere'nin müttefiki olan Amerikan ve Gurka (Nepal'deki Hintli askerler) birliklerinin de eğitimlerini yaptıkları ve barındıkları bir yer olduğu kanısında.
8
9
10
11
12
13
14Haber Yayın Tarihi: 30.11.2012 07:29 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Yorgunluğu def ediyor, kansere kalkan oluyor! İşte siyah sarımsağın faydaları Mucize Doktor'un çılgın Açelya'sından yatak pozu! Beğeni yağdı Ünlü model Kendall Jenner'ın sere serpe kitap keyfi! Resmen içine düştü Dişi bufaloya sinsice saldırmak istemişti! Sonu felaket oldu Böyle meslek görülmedi! Sadece vücudunu paylaşarak yılda 300 bin dolar kazanıyor