Arkadaşlarının Gazına Gelip Sümüklü Böcek Yedi, Hayatı Karardı! - Son Dakika

Arkadaşlarının Gazına Gelip Sümüklü Böcek Yedi, Hayatı Karardı!

05.11.2018 08:56

Avustralya Sidney'de yaşayan Sam Ballard, 25 yaşındayken katıldığı bir partide bahçede gezinen salyangozu iddia sonrası yedi ve hayatı karardı.

1
Sam Ballard, arkadaşları ile iddialaşıp salyangoz yuttuktan sonra fenalaştı, hastaneye kaldırıldı. 420 gün boyunca komada kaldı ve beyninde ciddi bir enfeksiyon oluştu. Komadan uyandığında elleri ve ayaklarının tutmadığı farkedildi. Aile, oğullarına ellerinden geldiğince destek olsa da bir zamanlar okulun göze rugby oyuncusu olmasının ardından yaptığı bir hatayla hayatı karardı. 28 yaşındaki Sam, Tam üç yılını hastanede geçirdi, ancak yıllar süren tıbbi komplikasyonlardan sonra, geçtiğimiz cuma trajik bir şekilde vefat etti.
2
Sam'in yakın arkadaşı Jimmy, parti gecesinde yaşananları anlattı: Yetişkinler gibi bir gece geçirmek istemiştik. Şarap gecesi düzenlemiş, sohbet ediyorduk. Bahçede bir sümüklüböcek gördük.

Yakın arkadaşlarımızdan biri bahçeden sümüklü böcek getirdi ve masanın üstüne koydu. Sam'e sümüklü böceğini yiyemeyeceğini söyledi. Sam ise yerim dedi yiyemezsin diye iddialaştık ve yemek istedi. Sonrası korkunçtu...

3
Sam'in yediği sümüklü böcekte akciğer kurdu vardı. Sam, sümüklü böceklerin fare akciğeri ile enfekte olduğunu ve umutsuzca hastalandığını bilmiyordu. Salyangozu yuttuktan sonra, Sam hızla hastalandı ve fare akciğeri ile enfekte olduğu tespit edilen hastaneye kaldırıldı.
4
Salyangoz veya sümüklü böcek farelerin dışkısını yediğinde enfekte olabiliyor. Çoğu insanda hiçbir semptom göstermezken, nadiren de beynin enfeksiyonuna neden oluyor. Sam, hastalanmadan önce, umut veren süper bir rugby oyuncusuydu. Sydney hastanesinden taburcu olduktan 3 sene sonra motorlu tekerlekli sandalyedeki Sam'in, arkadaşları etrafında pervane idi. Sam, vefat etmeden önce ailesi ve arkadaşları hep etrafındaydı ona umut ve mutluluk vermek için çabalıyordu.
5
Sam'in annesi Katie Ballard, erkekleri saçma sapan cesur cesareti olduğunu söylüyor ama arkadaşlarını bu olayda suçlamadığının üstünü çiziyor.
6

Son Dakika Arkadaşlarının Gazına Gelip Sümüklü Böcek Yedi, Hayatı Karardı! - Son Dakika


YORUMLAR (6)
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Advertisement