Arşivlerden Çıkan Cinayet Fotoğrafları - Son Dakika

Arşivlerden Çıkan Cinayet Fotoğrafları

1
Los Angeles Polis Departmanı'nın arşivlerinde tam anlamıyla bir şehrin görsel tarihi yatıyor.

2
Sayıları bir milyonu bulan fotoğraflar 1925'e kadar gidiyor. Bunlar arasında banka soygunu sırasında bırakılan notlar, suç mahali fotoğrafları, yaralı kurbanların fotoğrafları ve daha birçok belge yer alıyor.

3
Los Angeles'lı fotoğrafçı Merrick Morton, 2001 yılında Los Angeles tarihi üzerine bir fotoğraf sergisi yapmak üzere araştırmalara giriştiği sırada bu arşivden haberdar oldu.

4
Morton ve karısı, yetkililerden arşivlere girmek için izin almayı başarınca tam 13 yıllarını titizlikle fotoğraf negatiflerini ayırmaya ve incelemeye ayırdı.

5
13 yılın sonunda ikili 50 fotoğraf seçerek bunlardan bir sergi hazırladı. İşte insana siyah-beyaz filmleri anımsatan ancak bir filmden değil gerçek hayattan alınan o karelerden bazıları...

6
18 Aralık 1950 tarihli bir karbonmosoksit zehirlenmesi olayına ait fotoğraf.

7
Bir fiziksel saldırı kurbanı, yaralarını gösteriyor.

8
11 Mart 1965 tarihinde gerçekleşen bir banka soygunundan. Kağıttaki notta "Bu bir soygundur, kıpırdama ve gülümse" yazıyor.

9
3 Şubat 1930 tarihli fotoğrafta kurşun delikleri görülebiliyor.

10
1963 yılında çekilen bu kare de bir filmden değil, dedektiflerin olay yeri incelemesinden.

11
28 Eylül 1942, dedektif yerde yatan kurbanı gösteriyor.

12
İnsan kaçırmakla suçlanan bir zanlı.

Haber Yayın Tarihi: 21.04.2014 17:25

Son Dakika Arşivlerden Çıkan Cinayet Fotoğrafları - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Bir çocuk annesi öğretmen, 14 yaşındaki öğrencisiyle ilişkiye girdi Estetik operasyonundan sonra göğüs uçları düşen genç kadının, insan eti yiyen bakteri kaptığı tespit edildi Sefalet içinde yaşadığı iddia edilen Harika Avcı sessizliğini bozdu Mimar Sinan'ın kalfası inşa etti, 600 yıldır durmadan dönüyor Kylie Jenner, eski halini paylaşan Kim Kardashian'a tepki gösterdi: Hemen sil bunu