Son Dakika Haberleri: Artan Çayınızı Sakın Dökmeyin!

Artan Çayınızı Sakın Dökmeyin!

2 yıl önce

Kültürümüzün adeta simgesi haline gelen çay, yemeklerle, yemekten sonra, tatlıyla, tuzluyla ve illa sohbetle çok iyi giden harika bir içecek. Peki fazladan demleyip sonra da döktüğümüz çayın aslında ne kadar işe yaradığını biliyor musunuz? İşte artan çayınızla yapabilecekleriniz...

1
Gözler
Gözler


Gözleriniz yorgun, kurumuş ya da kaşınıyor olabilir. Tüm bu sorunlar için demlenmiş çay poşetlerini ya da çaya batırılmış pamukları gözlerinizin üstüne koyup mucizeye siz de şahit olun.

2
Sağlıklı saçlar
Sağlıklı saçlar


Saçlarınızı şampuanladıktan sonra artan çayla duruladığınızda hem daha canlı olacaklar hem de daha parlak görüneceklerdir.

3
Yara bakımı
Yara bakımı


Ufak tefek yaralarınız mı var? Mikrop kapmasından hiç endişelenmeyin. Bir pamuğa artan çaydan damlatın ve yaranızı temizleyin. Hem kanamanız varsa durmasına yardımcı olacak hem de yaranızı temizleyecektir.

4
Ellerinizdeki kötü kokular
Ellerinizdeki kötü kokular


Yemek yaparken elinize sinen soğan, sarımsak ya da balık kokusundan siz de bıktınız mı? İşiniz bittikten sonra artan demli çayla ellerinizi yıkadığınızda bu kötü kokulardan kurtulmuş olacaksınız.

5
Buzdolabı kokuları
Buzdolabı kokuları


Artan çayın posasını kuruttuktan sonra buzdolabınızın içine koyarsanız oluşabilecek kötü kokuları da engellemiş olursunuz.

6
Boğaz ağrısı
Boğaz ağrısı


Kurumuş ve tahriş olmuş boğazınız için ılık çay içmek faydalı. Sonrasında içtiğiniz çayın artanını soğutup gargara yaparsanız hem boğazınıza hem de ağzınızda oluşabilecek kokulara iyi gelecektir.

7
Ayak bakımı
Ayak bakımı


Yorulmuş ayaklarınızı çay banyosunda dinlendirebilirsiniz. Demlenmiş çay poşetlerinizi ayakkabılarınızın içinde bekletmek tüm kötü kokuları da yok edecektir.Haber Yayın Tarihi: 24.01.2018 10:24 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Rus Barbie olarak ünlenmişti! Siz ona bir de şimdi bakın Game of Thrones'un Khaleesi'si Emilia Clarke'dan olay sevişme sahnesi itirafı: Babama izletmedim! +18 sahneleriyle tepki çeken Sibel Kekilli beyazperdede! Yeni projesini Instagram ele verdi Çorum'da ürküten keşif! Yol çalışmasında 2 bin yıllık insan iskeleti bulundu Türkan Şoray'ın kızı Yağmur Ünal'a bakın! Güzelliğiyle annesini aratmıyor