Artık iPhone Camı Çatlamayacak - Son Dakika

Artık iPhone Camı Çatlamayacak

28.03.2013 07:50

1
iPhone'nunuzun camı artık çatlamayacak. Apple, benzeri olmayan bir koruyucu mekanizma için ABD Patent ve Marka Ofisine başvuruda bulundu.
2
Apple, bir elektronik cihazın kütle merkezini dikkatli bir şekilde yönlendirmeyi başaracak koruyucu bir mekanizma geliştiriyor. iPhone'da bulunacak olan 'hava levhaları', bir 'dürtme mekanizması' ve bir 'sıkma parçası' içerecek. Koruyucu mekanizma, alıcı sayesinde telefonun düşürüldüğünü tespit edecek ve harekete geçecek.
3
Bu alıcı, serbest düşüş ve tahmini çarpma noktasını da algılayabilecek ve iPhone'un en hassas bölgeleri çarpma öncesinde koruma altına alınmış olacak.
4
Ayrıca patente göre bu mekanizma bir motor sayesinde düşüş sırasında cihazın düşme hızını azaltacak ve cihazın yüzeyindeki darbelere açık tuş ve diğer unsurların küçülmesini/daralmasını sağlayacak.

Son Dakika Artık iPhone Camı Çatlamayacak - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Utancından dışarıya çıkamaz oldu! Meğer sebebi en sevdiği yiyecekmiş 18 yaşındaki modele sahte ajans şoku! Kamera karşısında soyunmasını istediler Katıldığı programı terk etmesiyle gündem olan Şevval Şahin'in estetiksiz hali yeniden dillere düştü Milyonların içinde yüzen Ronaldo'nun kız arkadaşı geçmişiyle yürek burktu: İnsanlara yemek almaları için yalvardım Babası Instagram'ını kapattırmıştı! Coşkun Sabah'ın kızı bomba gibi geri döndü