Asgari ücretli işçiler temizlik yaparken servet buldu! Tam 2 bin 280 adet - Son Dakika

Asgari ücretli işçiler temizlik yaparken servet buldu! Tam 2 bin 280 adet

20.12.2019 10:58

Şanlıurfa'da 5 yıldızlı bir otelde asgari ücretle çalışan işçiler, odayı temizlerken 93 yıl önce basılan yüzlerce altın buldu.

1
Şanlıurfa'da 5 yıldızlı bir otelde asgari ücretle temizlik görevlisi olarak çalışan Yonca Közü ile İbrahim Sargıcı, temizlik yaptıkları bir odanın gardırobunun üst kenarına gizlenmiş tarihi altın parayı fark etti.
2
Asgari ücretle çalışan temizlikçiler, parayı bulduklarını hemen otel yöneticilerine söyledi. Otel yönetimi de paranın sahibini bulamayınca durumu polis ekiplerine bildirildi.
3
2 bin 280 adet olduğu ve Britanya Merkez Bankası tarafından 1926 yılında basıldığı anlaşılan paralar polise teslim edildi.
4
Parayı bulan temizlikçilerden Yonca Közü, ilk defa böyle bir durumla karşılaştığını aktardı. Ne bulduklarını tam olarak anlayamadıklarını belirten Közü, "Bulduğumuz şeyin para mı altın mı olduğunu tam olarak bilmiyorum. Odada temizlik yaparken bulduk. Temizlik yaptığımız dolabın üstünde en dipte gizlenmiş halde bulduk. İndirdik ve müdürlerimize bilgi verdik" şeklinde konuştu.
5
İşçilerden İbrahim Sargıcı, uzun zamandır otelde asgari ücretle çalıştığını ifade ederek, "Bulduğumuzda tereddüt bile etmedik direkt amirimizin yanına götürüp teslim ettik. Amirimiz de gereğini yaptı."
6
Benim tahminin Suriye tarafından getirildi. Adam savaştan kaçarken getirdi buraya sakladı ya gelemedi veya dönemedi. İnsan bildiği parayı kolay kolay bir yerde bırakmaz. Tabi ağır bir paketti yaklaşık 7 kilo vardı" dedi.
7
Otelin Genel Müdürü Hakan Gürsoy, kendileri için paranın değerinden çok asgari ücretle çalışan personellerinin gördükleri paranın sahibini bulma arayışına girmesinin önemli olduğunu söyledi. Dürüstlük ve doğruluk timsali personellerini ödüllendireceklerini vurgulayan Gürsoy, "Bizim için önemli olan bulunan şeyin değeri değil, görüldükten sonra personelin nasıl davrandığıdır. Hepsini gerçekten kutluyorum. Değerine bakmaksızın kendi üstlerine düşen görevi yerine getirip, bize teslim ettiler. Beni ilgilendiren tarafı personelin göstermiş olduğu dürüstlük ve doğruluktur kendilerine teşekkür ediyorum" ifadelerini kulandı.

YORUMLAR (24)
  • must85: tabi gerçekse..eritip satılabilirdi 5000 aileye erzak yakacak ve kışlık yardımı yapılırdı gerisi ilede süper bi yatırım...ancak onu ingilizler burda bırakmaz onu alırlar ellerinden Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • emre: saahte hepsi dün cnn türke cıktı millet halen gercek diyi yawwww 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500

Son Dakika Asgari ücretli işçiler temizlik yaparken servet buldu! Tam 2 bin 280 adet - Son Dakika


Advertisement