Aşiret Reisinden 24. Çocuğuna Dillere Destan Düğün: 250 Hindi, 1 Ton Pirinç Pişirildi! - Son Dakika

Aşiret Reisinden 24. Çocuğuna Dillere Destan Düğün: 250 Hindi, 1 Ton Pirinç Pişirildi!

12.11.2018 15:34

Şanlıurfa'nın Birecik İlçesinde bir aşiret lideri 24'üncü çocuğuna dillere destan bir düğün yaptı. Oğlunu evlendirdiği düğünde misafirleri için 250 hindi keserek bir ton pirinç ve kuru fasulye pişirdi. 3 eşinden olan 24 çocuğu ve yaklaşık 200 torunu, kol kola girip halay çekti.

1
İşte o aşiret düğününden detaylar ve kareler...
2
Şanlıurfa'nın Birecik İlçesinde 2 dönem Mezra Kasabası Belediye Başkanlığı yapan, 3 eşi, 24 çocuğu ve yaklaşık 200 torunu oalan Ümeyrat Aşireti Lideri Mehmet Emin Güneş, bekar olan 24'üncü oğlu Osman Güneş'i, Büşra Yavuz ile görkemli bir düğün yaparak evlendirdi.

3
Mezra kırsal Mahallesinde düzenlenen ve yaklaşık 3 bin davetlinin katıldığı düğünde 250 hindi kesildi, bir ton pirinç ve kuru fasulye pişirildi. Yemeklerin misafirlere ikramı da hiç kolay olmadı.
4
Onlarca kişi yemekleri misafirlere ikram etmek için uzun kuyruklar oluşturdu. Misafirler için kurulan sofralar meydanın büyük kısmını kapladı.
5
Mezra kırsal Mahallesinde yapılan düğünde kadın ve erkekler ayrı ayrı halay çekti. Düğün halayı ise aşiret liderinin çocukları ve torunlarından oluştu.
6
Kol kola giren yaklaşık 250 kişi kadın ve erkek grup halinde halay çekti. Düğünde silah atılmasının yaksak olduğunu gösteren bir afiş de asıldı. Düğün boyunca kimsenin silah atmasına izin verilmedi.

7
Çocuklarının ismini ezbere sayamayacağını, ancak karşısına geldiklerinde hatırlayacağını söyleyen Aşiret Lideri Mehmet Emin Güneş, "Ben Mehmet Emin Güneş, Mezralıyım, Ümeyrat Aşiretindenim.
8
İki dönem belediye başkanlığı, bir arada muhtarlık yaptım. 3 evliyim, 24 çocuk babasıyım. 200'e yakın torun sahibiyim. Bu sonuncusunu evlendiriyorum. Çocuklar karşıma gelince ismini söylerim ama böyle olunca sayamam.
9
Düğünümüze katılan herkese çok teşekkür ediyorum. Bunlar aşiret düğünleridir. Herkes burada. Geniş bir aşiretiz. Düğünlerimiz güzel oluyor" diye konuştu.

10
Düğün, gelinin damadın evine getirilmesinin ardından son buldu.

Son Dakika Aşiret Reisinden 24. Çocuğuna Dillere Destan Düğün: 250 Hindi, 1 Ton Pirinç Pişirildi! - Son Dakika


YORUMLAR (14)
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Advertisement