Aşırı Yeme Krizleri! - Son Dakika

Aşırı Yeme Krizleri!

6 yıl önce

Bütün bir hafta sonu çikolata yediniz ya da hiç durmadan yiyeceklere saldırdığınız bir günü yatmadan önce bir paket patates cipsiyle tamamladınız.

1
Hiç kendinizi dondurma kaşıklamaktan komaya girmiş halde ya da
2
Çekirdek, çerez cips yemekten dudaklarınız kurumuş bir şekilde buldunuz mu?
3
Öyleyse, bu aşırı yeme krizlerinin dönem dönem sizi pençesine aldığını ve sonrasında da ne kadar büyük bir pişmanlık yaşadığınızı iyi biliyorsunuz.
4
Beslenme uzmanları, böyle aşırı yeme krizlerinin aslında çok basit bir içgüdüden, kendimizi kıtlıktan koruma içgüdüsünden kaynaklandığını anlatıyor.
5
Özellikle, sürekli sıkı bir şekilde diyet yapanların vücutları bir süre sonra yiyecek bulduğunda aşırı yiyerek, besin depolamak için sinyaller verebiliyor.
6
İşte bu sinyaller nedeniyle bu kişiler kendilerini birden bire aşırı yemek yer bir halde bulabiliyorlar.
7
Bu dönem bazen bir gün bazen daha fazla, birkaç gün sürebiliyor.
8
Ancak işin en kötü tarafı sadece bir iki günün sonunda, aylarca büyük emek harcanarak verilen kiloların bir kısmı geri alınabiliyor.
9
Beslenme uzmanları, böyle aşırı yeme krizinden sonra tekrar ölüm orucuna girmenin yeni bir krizi tetiklemekten başka bir işe yaramayacağını söylüyor.
10
Tekrar toparlanmanız ve bu işi en az zararla atlatmanız için, kriz sürenize göre kişiye özel önerilerde bulunuyorlar.

Haber Yayın Tarihi: 11.04.2014 06:18 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

24 yaşındaki öğretmen, 13 yaşındaki öğrencisine çıplak fotoğraflarını gönderdi Ünlü basketbolcu Valentina Vignali, çırılçıplak soyunup poz verdi! Beğeni butonu çöktü 2019'un en değerli şirketleri belli oldu! İşte liste başındaki 5 şirket ve piyasa değerleri 65 yıllık aşk hikayesi! Yaşlı çift aynı gün el ele öldü Evinin tuvaletinde dehşeti yaşadı! 2 metrelik boa yılanı ile burun buruna geldi

Son Dakika Haberleri