Aşırı Yeme Krizleri! - Son Dakika

Aşırı Yeme Krizleri!

11.04.2014 18:18

Bütün bir hafta sonu çikolata yediniz ya da hiç durmadan yiyeceklere saldırdığınız bir günü yatmadan önce bir paket patates cipsiyle tamamladınız.

1
Hiç kendinizi dondurma kaşıklamaktan komaya girmiş halde ya da
2
Çekirdek, çerez cips yemekten dudaklarınız kurumuş bir şekilde buldunuz mu?
3
Öyleyse, bu aşırı yeme krizlerinin dönem dönem sizi pençesine aldığını ve sonrasında da ne kadar büyük bir pişmanlık yaşadığınızı iyi biliyorsunuz.
4
Beslenme uzmanları, böyle aşırı yeme krizlerinin aslında çok basit bir içgüdüden, kendimizi kıtlıktan koruma içgüdüsünden kaynaklandığını anlatıyor.
5
Özellikle, sürekli sıkı bir şekilde diyet yapanların vücutları bir süre sonra yiyecek bulduğunda aşırı yiyerek, besin depolamak için sinyaller verebiliyor.
6
İşte bu sinyaller nedeniyle bu kişiler kendilerini birden bire aşırı yemek yer bir halde bulabiliyorlar.
7
Bu dönem bazen bir gün bazen daha fazla, birkaç gün sürebiliyor.
8
Ancak işin en kötü tarafı sadece bir iki günün sonunda, aylarca büyük emek harcanarak verilen kiloların bir kısmı geri alınabiliyor.
9
Beslenme uzmanları, böyle aşırı yeme krizinden sonra tekrar ölüm orucuna girmenin yeni bir krizi tetiklemekten başka bir işe yaramayacağını söylüyor.
10
Tekrar toparlanmanız ve bu işi en az zararla atlatmanız için, kriz sürenize göre kişiye özel önerilerde bulunuyorlar.

Son Dakika Aşırı Yeme Krizleri! - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

65 yaşında ikiz bebek doğuran kadının çocuklarını elinden aldılar Komşularının taciz mesajı ekmeğine yağ sürdü! Çıplak fotoğraf krizi sonrası milyoner oldu Sahada başka Instagram'da başka! Ateşli hakem son yaptığıyla hayranlarının aklını başından aldı Kolombiya'nın Kim Kardashian'ı, takıntılı hayranları yüzünden yedi kez ev değiştirdi Su içmek için nehir kenarına geldi! Muhtemel sonu bekleyen fotoğrafçı olanlar karşısında dondu kaldı