Askeri Cip İle Minibüs Çarpıştı - Son Dakika

Askeri Cip İle Minibüs Çarpıştı

11.03.2011 17:14

1
Edirne'de, kontrolden çıkan Merkez Komutanlığı'na bağlı askeri cip, Ortakçı köyüne yolcu taşıyan minibüse çarptı.
2
Ortalığın savaş alanına döndüğü kazada 2'si asker 15 kişi yaralandı. Yaralılar, gelen çok sayıda sağlık ekibinin müdahalesinin ardından hastanelere kaldırıldı.Kaza, saat 12.30 sıralarında Kıyık Caddesi çıkışında meydana geldi.
3
Kent merkezi istikametine gelen ve virajda kontrolden çıkan Merkez Komutanlığı'nda vatani görevini yapan P.Er İhsan Cengiz Aliş idaresindeki 154162 plakalı askeri devriye cipi, Edirne'den Lalapaşa İlçesi'ne bağlı Ortakçı köyüne yolcu taşıyan 55 yaşındaki Süleyman Dağdeviren yönetimindeki 22 HE 317 plakalı minibüse çarptı.
4
Kaza sonrası askeri cip hurda yığınına dönerken, askeri cipin sürücüsü İhsan Cengiz Aliş, yanındaki arkadaşı P.Onb.Efkan Yermez ve minibüs sürücüsü Süleyman Dağdeviren araçta sıkıştı. Minibüste bulunan 12 yolcu ise kendilerini hemen dışarıya attı ve yerlere yattı.
5
Can pazarının yaşandığı kazayı görenlerin haber vermesiyle kaza yerine çok sayıda polis,itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi. Her yerde yatan yaralıları gören sağlık ekipleri kime müdahaleye edeceğini şaşırdı. Acı içinde kıvranan yaralılar, sağlık ekiplerinin yaptığı ilk müdahalenin ardından hastanelere kaldırıldı.
6
İlk olarak askeri cipin sürücüsü İhsan Cengiz Aliş, sıkıştığı yerden çıkartılarak ambulansla hastaneye kaldırıldı. Kazayı duyarak olay yerine gelen minibüsün sürücüsü Süleyman Dağdeviren'in çocukları ve yakınları, sinir krizleri geçirdi, gözyaşlarına boğuldu.
7
P.Onb. Efkan Yermez ise ‘Canım çok acıyor. Kurtarın benim' diye feryat etti. İki yaralı, ekiplerin yaklaşık 45 dakika süren çalışmasının ardından sıkıştığı yerden güçlükle kurtarılarak ambulansla hastaneye kaldırıldı. Kazayı duyarak olay yerine gelen çok sayıda vatandaş ise ekiplerin çalışmasını film gibi izlemesi dikkat çekti.
8
Edirne'deki çeşitli hastanelere kaldırılan yaralılardan askeri araçta bulunan İhsan Cengiz Aliş, Efkan Yermez ve minibüs sürücüsü Süleyman Dağdeviren ile yolcular Coşkun Can, Nuri Avcı, Suat Taş,Servet Vardar,Emine Arda,Süleyman Dağdeviren,Kerim Tuncac,İsmail Makak ve isimleri öğrenilemeyen ikisi çocuk 4 kişinin tedavileri devam ediyor.Soruşturma sürüyor.
9
10
11
12
13
14
15
16

YORUMLAR
500

Son Dakika Askeri Cip İle Minibüs Çarpıştı - Son Dakika


Advertisement