Asla Göremeyeceğiniz 10 Mekan - Son Dakika

Asla Göremeyeceğiniz 10 Mekan

7 yıl önce

1
Vatikan'da bulunan Kutsal Makam tarafından ilan edilen ve yayımlanan bütün eylemlerin bulundurulduğu merkezi depodur.


Kaynak :

2
Kuzey Kore'de bulunan bölgeye yaklaşmak kesinlikle yasaktır. Kuzey Kore dış dünyaya kapalı bir ülkedir ve normal bir ziyaret için bile bulunmak neredeyse imkansız.

3
Dünyanın en büyük istihbarat istasyonu. Her biri 62 metre çapında olan 27 Radom İngiltere-Kuzey Yorkshire'de bulunmaktadır.

4
Andaman Adaları'ndan Kuzey Sentiel Adası'nda yaşayan Sentinelese Kabilesi'nin yaşadığı bu ada 50-200 kişilik nüfusa sahip. Kabile dış dünyadan kaçabilmek için zaman zaman şiddete başvuran bir pozisyondadır. 2004'te tsunami felaketinden sonra Hindistan'ın bölgeye inceleme için gönderdiği bir helikopteri ateşli oklarla vurdular.

5
Amerika'da bulunan alan güvenlik merkezi olarak gizliliği ve yasaklarıyla çok az kişinin yaklaşabileceği bir alandır. Tıpkı 51. bölge gibi hassas bir öneme sahiptir.

6
Sovyetler Birliği'nin liderlerinden Josef Stalin'in (1878-1953) Kremlin Sarayı'ndaki makam odasında 1992'de bulunan gizli tünel.

7
Coca-Cola üretim merkezi. Aynı zamanda gizli formülün de merkezidir. Şirket, formülü özenle saklanan ticari bir sır olarak sunar ve sadece özellikle yöneticilerin içinde bulunduğu birkaç çalışan tarafından bilinir.

8
18. yüzyılda Britanyalı üst sınıf erkeklerin üye olduğu özel kulüp.

9
Area 51 olarak bilinen Nevada'daki 51. bölge, Las Vegas'ın 153 km kuzeyinde bulunur. Kapladığı yer bakımından Lübnan'dan biraz daha büyüktür. Güvenliği 'Gammo Dudes' adı verilen bekçiler sağlar. Bir şekilde bu güvenlikten kurtulup alana girerseniz öldürülebilirsiniz, güvenlik birimlerinin böyle bir yetkisi vardır.
10


YORUMLAR


Diğer Galeriler

Güzel sporcu işi abarttı! Eşiyle birlikte karantinada çıplak antrenman yaptı Avustralya'da Müslüman hayır dernekleri, kimsesiz yaşlılara yardımda bulunuyor Victoria's Secret'ın kızıl saçlı meleği koronavirüse yakalandı Süper Lig kulüplerinden, Milli Dayanışma Kampanyası'na büyük destek Star Wars'un yıldızı Andrew Jack koronavirüsten hayatını kaybetti