Asla Satın Alınmaması Gereken 5 Dondurulmuş Ürün - Son Dakika

Asla Satın Alınmaması Gereken 5 Dondurulmuş Ürün

05.10.2018 09:05

Bakalım hangi donmuş gıda sağlığımız için neler söylüyor...

1
Tavuk
 Tavuk
Tüm et çeşitlerinin içinden tavuk en zararsız olarak görünebilir ancak süpermarketlerde üreticiler kütlelerinin 5 katı kadar su ve katkı maddesi pompalayabilirler. Su, dondurulduğunda etin yapısını parçalayarak kristaller oluşturacaktır. Tavuk alacaksanız kasabınızdan en taze olanını tercih edin ve aldığınız gün tüketmeye özen gösterin.
2
Dondurucu ve yanmış gıdalar
Dondurucu ve yanmış gıdalar
Dondurulmuş bir gıda maddesinde herhangi dondurucu bir yanık görürseniz çöpe atmalısınız. Böyle bir yanık gıdaların düzgün depolanmadığının bir göstergesidir. Donma ve çözünme işlemiyle gıdadaki nem kaçmış ve yüzeyde kristaller oluşmuştur. Bu durum yiyeceğin lezzetini, besin değerini ve doku özelliğini ortadan kaldırır.
3
Balık çubukları
Balık çubukları
Seri üretilen balık çubukları; hurma yağı, birçok katkı maddesi, ilave tuz ve şeker içerir. Yani bir dahaki sefere ev yapımı bir versiyona geçmek isteyebilirsininiz çünkü yediğiniz şey gerçekten balık değil!
4
Sıfır kalorili yiyecekler
Sıfır kalorili yiyecekler
Evlerimize daha sağlıklı yiyecekler almak için glutensiz ve sıfır kalorili seçeneklere yöneliyoruz. Ancak bu tip yiyecekler donmuş olduğunda içeriğinde çeşitli katkı maddeleri olabiliyor. Yüksek oranda tuz ve şekerden bahsetmezler bile! Malzemede veya ambalajdaki resimde bulunan 'şeker' yazısını her zaman yazmazlar. Çünkü aynı zamanda şeker olan "maltodextrin" ve "dekstoz" olarak da listede yer alabilir.
5
Hazır makarna
Hazır makarna
Biliyoruz ki önceden hazırlanmış bir makarna tabağını bir raftan alıp birkaç dakika içinde sıcak ve hazır hale gelmesi cazip geliyor. Ama bu kadar hızlı yediğiniz yemeğin içerisinde; palm yağı, un takviyeleri ve birden fazla katkı maddesi ve koruyucu gıdalar bulunuyor. Yani diyeceğimiz o ki 10 dakika içerisinde neredeyse tüm organlarınızı zehirliyorsunuz...

YORUMLAR (5)
  • andsmero: en son resimde solucanlar var yememki ben niye midemi bulandırdınızki düşünüyorumda trabzon cıvarında cok sel olmaya başladı nedeni o kişimi aklımda deli sorular kriz benide vurdu galiba Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500

Son Dakika Asla Satın Alınmaması Gereken 5 Dondurulmuş Ürün - Son Dakika


Advertisement